Naziv knjižničnih događanja posvećenih kazalištu. Izložba posvećena Međunarodnom danu kazališta u ogranku knjižnice N1 im


Scenarij Dana kazališta.

Na sceni se pojavljuju dva lakrdijaša:

Ajmo, pošteni ljudi,

Kazalište te zove.

Prvi voditelj:

Danas ćemo vam pokazati koliko su prijatelji talentirani,

Danas ćemo vam otkriti sve tajne majstorstva.

Drugi domaćin:

Dobro je imati kazalište!

Bio je i ostat će zauvijek s nama.

Uvijek spreman reći:

Sve je na svijetu ljudsko.

Ovdje je sve super -

Geste, maske, kostimi, glazba, igra.

Ovdje naše bajke oživljavaju

A s njima svijetli svijet dobrote.

Prvi domaćin:

Riječ "teatar" - u prijevodu s grčkog znači "mjesto gdje se odvijaju spektakli". Kazališna umjetnost nastao prije više od 2,5 tisuća godina. NA Drevna grčka Predstave su trajale nekoliko dana. Gledatelji su im dolazili, spremajući se hranom. Na podiju je sjedilo ogromno mnoštvo ljudi. Sama radnja odvijala se u areni, smještenoj na samoj travi. 27. ožujka u staroj Grčkoj održani su veliki praznici, praćeni veselom povorkom u kojoj je bilo mnogo mummera. A od 1961. godine na današnji dan cijeli svijet počeo je obilježavati Međunarodni dan kazališta.

Drugi domaćin:

Što mislite, kakva kazališta postoje? (Lutkarska predstava, drama, opereta, opera i balet)

Prvi domaćin:

Kazalište! Volite li kazalište? Zato što ga volim. Svom snagom svoje duše, sa svim entuzijazmom Uz svo ludilo za koje je bujna mladost sposobna, pohlepan i strastven za dojmove milosti, ili bolje rečeno, zar ne možete voljeti kazalište više od svega na svijetu osim dobrote i istine. Koja od svih umjetnosti ima tako moćna sredstva da dojmovima pogodi dušu i autokratski je igra. U kazalištu tisuće očiju uprto u jedan predmet, tisuće srca kuca jednim osjećajem! Oh, idi, idi u kazalište!

A u goste su nam došli umjetnici koji su svestrani, tragični, duhoviti i naprosto nestašni. Pozdravite ih glasnim pljeskom.

Drugi voditelj najavljuje naziv prve produkcije.

Prvi domaćin:

- Kazalište je rođeno iz narodnih obreda, a prvi glumci u Rusiji bili su lakrdijaši i lutkari. Izvodili su dramske skečeve i junačke pjesme, igrali razne glazbeni instrumenti, prikazivali dresirane životinje, pričali bajke, prezentirali akrobatske brojeve. Za prezentaciju su podigli svjetleće zgrade - štandove. Šaljivdžije su se okupljale u posebne "bande" - artele kako bi lutale gradovima i selima i pokazivale svoju umjetnost.

(izvodi se pjesma: "Mi smo umjetnici lutalice")

Druga izvedba.

Drugi domaćin:

Sada provjerimo koliko ste upoznati s kazalištem. (Misli na kazališne zagonetke).

Treća izvedba.

Glazba "Otok loše sreće"


Apsolutno pun talenata
U našoj školi održava se kazališno natjecanje


Lijepa na licu, ljubazna iznutra
Učimo sve uloge od noći do zore

Četvrti govor.

Prvi domaćin:

Naši glumci su se odlično snašli, a sada provjerimo koliko ste vi pažljivi i umjetnički nastrojeni.

Natjecanje.

Razumijevanje "Prikaži pjesmu bez riječi"1. "U šumi je rođeno božićno drvce"2. "Osmijeh"3. "Želimo vam sreću"4. "O, mraz, mraz"- Održati mise-en-scene "Pokaži sliku"1. "Tegljači na Volgi"2. "Opet dvojka"3. "Alyonushka"- Na sposobnost vođenja (agitacija za neku akciju)1. Za izgradnju kućica za ptice2. Plivanje zimi3. Za upis u cirkusku školu4. Odlazak u kino5. U subotu

Peti govor.

Glazba "Ne, ne plačem"

Svi pjevaju:
Ne, ne plačemo i ne plačemo,

Otvoreno odgovaramo na sva pitanja!

Da je naš život igra, a ko nam je kriv,

Kakvu strast imamo za ovu igru!

A kome se mi imamo ispričavati?

Nude nam - ne možemo odbiti!

I je li to naš talent i naš duhovni žar

Niste zaslužili skroman honorar?!

Refren: Neka bjesni okrutni vjetar
U magli trenažnih mora,

Naše kazalište igra tako darovito
Na pozadini svakodnevnih problema!

Irina Kryskiv
Akcijski plan za Dan kazališta (stariji predškolski uzrast)

Večer puna zabave: "Put u kazalište. Spašavanje lutke kazalište"Zlatni ključ"

Cilj kazalište, oko kazališne profesije.

Zadaci:

Odgojni zadaci:

Dati djeci ideje o garderobi, poboljšati vještine klasifikacije, usporedbe; upoznati djecu sa zanimanjima ljudi koji rade u kazalište i sa svojim mjestom rada u kazalište;

Pojasniti dječje znanje o emocijama, objasniti odnos emocija s izrazom lica osobe (izrazi lica);

Ponoviti nazive dijelova lica osobe;

Unaprijediti vještine prikazivanja aktivnosti;

Naučite rješavati zagonetke vezane uz kazalište.

Korekcija-razvijanje:

Razviti opće motoričke sposobnosti;

Razvijati maštu, razmišljanje, pamćenje, pažnju.

Odgojni zadaci:

Gajite interes; njegovati dobre odnose u timu.

Oprema: kuverta s pismom, Pinocchio, Karabas - Barabas, lutke Petrushka, Pierrot, Malvina, Artemon, natpisi s nazivima ulica, slike (balet, opera, drama kazalište, kazalište životinja, lutka kazalište, sjena kazalište, magnetofon, itd.

2. Stiglo je pismo (u zagonetki).

U kakvoj bajci antički

Kazalište je bilo, bila je Malvina

I bio je strašni Karabas,

Trese li bradom? -

U bajci davne i stari -. ("Pinokijeve avanture")

3. Dolazak Pinokija i molba za pomoć (Karabas - Barabas je ukrao Malvinu, Pierrota, Artemona i druge glumce kazalište"Zlatni ključ".

4. Putovanje u grad kazalište.

5. Zaustavi 1: Vani Kazališni.

Cilj: razvijati ideje djece o vrstama kazalište.

Vježba 1: pogodi što kazalište prikazano na slici (opera, balet, drama kazalište, kazalište životinja, lutka kazalište, sjena kazalište).

6. Stani 2: Garderoba Lane

Zadatak 2: Didaktička igra"Garderoba".

Cilj: dati djeci ideje o garderobi, poboljšati vještine klasifikacije, usporedbe, razviti maštu, razmišljanje.

Oprema: predmetne kartice sa slikom heroji iz bajki i odjeću.

Napredak igre:

Učiteljica djeci objašnjava izjavu Kazalište počinje vješalicom“, govori o takvom mjestu kazalište, poput ormara i poziva djecu da pronađu stvar svakog od posjetitelja kazalište npr. odaberite šešir za svakoga lik: Crvenkapica, Djed Mraz, Mačak u čizmama, poštar Pečkin.

7. Stani 3: Rabochaya ulica.

Zadatak 3: Didaktička igra "Profesije"

Cilj: upoznati djecu sa zanimanjima ljudi koji rade u kazalište i sa svojim mjestom rada u kazalište.

Oprema: slike iz profesije: glumac, iluminator, dekorater, šminker, garderober, redatelj, slike scene, garderoba, garderoba, scenografija, reflektori).

Napredak igre: Učiteljica pokazuje slike iz različite profesije kazalište i nudi da ih kombinira s drugom slikom, koja prikazuje mjesto gdje radi osoba ove profesije (iluminator - reflektori na pozornici i sl.).

8. Stani 4: Baletni trg.

Fizkultminutka.

Zabavljamo se s vama

NA idemo u kazalište!

Hodamo u mjestu.

I pjevat ćemo pjesmu.

La-la-la-la, 4 pljeska.

NA idemo u kazalište. Koraci na mjestu.

La-la-la-la, 4 pljeska.

Pjevamo pjesmu. Koraci na mjestu.

9. Stani 5: Ulica malih glumaca

Didaktička igra "Emocije".

Cilj: razjasniti dječje znanje o emocijama, objasniti vezu između emocija i izraza lica osobe (izrazi lica, ponoviti nazive dijelova lica osobe, poboljšati vještine prikazivanja aktivnosti, razvijati maštu.

Oprema: predlošci ljudskog lica, slike životinja.

Napredak igre:

Nastavnik objašnjava da glumci u kazalište moraju biti u stanju prikazati različite emocije. Rade to mimikom lica (izrazi lica). Učitelj dijeli predloške lica djeci i nudi im prikaz bilo koje emocije (strah, radost, ljutnja). Učitelj također traži od djece da crtaju životinje: lisica, zeko, medvjed, pijetao itd.)

10. Stani 6: Ulica Karabas - Barabas.

Izlaz Karabas - Barabas.

Misterije Karabasa - Barabaša:

Umjetnik na pozornici je lutkar,

A gledatelj u dvorani tamo su ljudi.

Svi gledaju u ruku umjetnika,

Što kazalište? (Kazalište lutaka)

Tamo rade umjetnici

A publika plješće

Nastup u cirkusu - u areni,

NA kazalište lutaka gdje? - Na. (faza)

On je veseo i zabavan

Lukav pogled, veliki nos,

I kapa je crvena

Krivo nošen!

Voli se susresti s publikom

I malo vrištati.

Tko je smiješan - samo draga -

shoutnet: "Zdravo! Ja.

(Peršin!"

Zadnji put sam bio učitelj

Prekosutra - vozač.

Mora da zna mnogo

Jer on.

(Umjetnik)

I glumica i glumac

(Bilo da je običan, ili pantomimičar)

Vrlo se mijenja izgled

Šminkanje vješto - ...

(ŠMINKA)

Kazališni je djelatnik -

produkcije "dirigent",

Upravitelj izvedbe -

To je u redu, …

(PROIZVOĐAČ)

11. Spasio lutke kazalište"Zlatni ključ".

12. Ples sa spašenim herojima.

Projekt

MBUK „Centralizirano knjižnični sustav nazvan po A. Belom

Kazališne knjige

posvećen Godini kazališta u Rusiji

Cilj: Glavni cilj projekta je organizacija kulturnih i rekreacijskih kazališnih događanja koja oblikuju pozitivan stav prema čitanju, prema knjizi te pridonose multikulturalnom obrazovanju korisnika knjižnice, pa tako i mladih.

Zadaci:

  • razvijanje i podržavanje interesa korisnika knjižnice za knjigu i čitanje
  • uključivanje čitatelja u književna baština Rusi i stranih pisaca kroz kazališne predstave
  • privlačenje novih korisnika u knjižnicu
  • organizacija kreativni susreti s glumcima, redateljima
  • jačanje partnerstva s kreativnim udrugama odraslih i mladih grada, au budućnosti i regije
  • popularizacija stvaralaštva ruskih, stranih i domaćih pisaca i pjesnika

Opis projekta:

Zanimanje za čitanje moguće je povećati spektakularnim oblicima rada, jer oni imaju svoju dinamiku i posjeduju specifične značajke pozitivan utjecaj na svakog čitatelja. Jedan od tih oblika je, dakako, teatralizacija, uz pomoć koje književno djelo dobiva novu kvalitetu - likovi, sukobi utjelovljuju se u živim osobama, radnjama. Ovaj umjetnički spektakl odvija se neposredno pred čitateljima – gledateljima, ostavlja neizbrisiv dojam do kraja života, te u konačnici doprinosi aktiviranju procesa čitanja beletristike.

Istodobno, mnoga amaterska kazališta željela bi imati platformu za prikazivanje svojih kreativni radovi. Ovim projektom knjižnica će se približiti stanovništvu, jer se često samo u knjižnici može besplatno posjetiti kazališnu večer. Kazalište knjige pomoći će da se svijet književnosti otvori na novi način, dat će novi poticaj umjetničkom i duhovni razvoj mladosti. Svojim djelovanjem doprinijet će kreativnom čitanju djela i otkrivanju glumačke sposobnosti kako mladi tako i odrasli glumci amateri. Projekt je zamišljen dugoročno.

Projektni partneri:

Obrazovne ustanove, DShI, članovi kazališne grupe obrazovne ustanove, domovi kulture, ustanove dodatno obrazovanje grad Balashikha

Ciljana publika projekta

učenicima općeobrazovne škole, studentima visokih škola, visokih škola, učenicima Dječje umjetničke škole, kao i djelatnicima i čitateljima knjižnice.

Informacijska podrška:

Balashikha mediji; internetske stranice.

Program događanja
Knjižnica Kazališne knjige
za 2018. godinu

naslov događaja

Datum

Odgovoran

Svečano predstavljanje knjižničnog projekta "Kazalište knjige"

"Mini-predstava za iznenađenje svih" - u okviru sveruske mrežne akcije "Noć knjižnice-2018": "Knjižnica kroz ogledalo"

Svi odjeli DZS-a

Internetski projekt "Čitanje Andreja Belog"

siječanj-listopad

Informativno i kulturno središte

Natječaj za djecu i mladež za najbolju dramatizaciju književna djela"Kazališni Olimp"

siječanj-travanj

Informativno i kulturno središte

Izložba umjetnosti " Čarobni svijet scene"

Informativno i kulturno središte

Likovni susret "Profesije u umjetnosti"

Informativno i kulturno središte

Godišnja izložba, susret sa zanimljivi ljudi"Zajednica lijepih muza"

tijekom godine dana

Tematski solo nastupi “Što Terkin ima u svojoj putnoj torbi?” (uz sudjelovanje kazališnog umjetnika N.M. Kruzhkova)

ožujak-prosinac

Centar za dječju i obiteljsku lektiru

Likovna izložba, smotra-razgovor

"Kazališna radionica"

Centar za dječju i obiteljsku lektiru

Interaktivni događaj za međunarodni dan kazalište "Čarobni svijet iza pozornice"

Kazališna natjecanja za sveruski tjedan "Kazalište za djecu i mlade" "Bitka talenata"

Knjižnica za estetski razvoj

Književno-glazbeni salon "Čarobni svijet baleta"

Knjižnica №2

Književni portret za 195. obljetnicu A. Ostrovskog "Dramaturg i njegovo kazalište"

Knjižnica №2

Video prezentacija "Magic Country-Theatre"

rujan

Knjižnica №2

“O povijesti umjetnosti: kazalište”. Dvorana za predavanje

(posjet klubu Golden Age - Dashevskaya G.V.)

Knjižnica №3

"Fjodor Šaljapin - stranice života". Livejournal posvećen 145. obljetnici F.I. Šaljapin

Knjižnica №3

"Marius Petipa i Rusija". Večer - portret

uz 200. obljetnicu rođenja M. Petipa

Knjižnica №3

Kazalište za djecu i mlade. Tjedan sveruskog kazališta

Knjižnica №3

– Živio sam u Boljšoj teatru. Videopredavaonica s filmskim klubom "Edukativni filmovi" o Galini Ulanovoj

Knjižnica №4

"Kazalište lutaka S. Obraztsova". Razgovor, video predavanje

Knjižnica №4

Oleg Tabakov i njegovi duhanski pilići. Video portret, razgovor sa članovima filmskog kluba "Edukativni filmovi"

(na rođendan umjetnice)

Knjižnica №4

Moskovska kazališta. Razgovor, virtualni obilazak, video emisija, rasprava

Knjižnica №4

Interaktivni događaj "Gimnastika osjetila"

Knjižnica za mlade

Književni i kazališni dnevni boravak do

Međunarodni dan kazališta "Sviraju kako žive"

Obiteljska čitaonica

Medijska prezentacija povodom Međunarodnog dana plesa "Ples je poezija duše"

Obiteljska čitaonica

Akcija: "Igramo rusku bajku" "Divno čudo - divno čudo"

Dječja knjižnica №2

Na ovaj dan možete održati natjecanje " kazališna pozornica". Ovaj događaj pomaže učenicima da razviju aktivnost, neovisnost i sposobnost brzog snalaženja. Za sudjelovanje u natjecanju unaprijed je određeno 5 osoba koje pripremaju svoju prezentaciju (mogu pomoći i drugi učenici), sa sobom donose eventualni otpadni materijal za izradu nošnje, a o ostalim natjecanjima upoznaju se na samoj priredbi. .

Večer "Kazališna scena"

Tijek večeri

(Voditelji izlaze uz zvuk pjesme "Oh, ove večeri ...".)

Voditelj 1: Pozdrav, dragi gledatelji, navijači i oni koji su upravo zavirili u našu udobnu dvoranu.

Voditi 2: Danas, na Međunarodni dan kazališta, objavljujemo početak natječaja Kazališna scena.

Voditelj 1: Večeras voditi - ...

Voditi 2: I ... (domaćini se predstavljaju)

(Prije početka natjecanja voditelji mogu malo porazgovarati o tome što je kazalište uopće, kada je nastalo itd.)

Voditelj 1: Tradicionalno započinjemo predstavljanjem naših polaznika - pet najhrabrijih, najkreativnijih učenika naše škole. Kuhali su poslovna kartica o sebi - ovo će biti naš prvi natječaj. Prvi vas pozivamo na ovu pozornicu...

(Predstavljaju se sudionici.)

Voditi 2: Upoznali smo naše sudionike, znate i vi nas, ali ipak smo nekoga zaboravili.

Voditelj 1: Naravno, zaboravili smo, još nismo predstavili svoje arbitre sudbine - pošten i cijenjen žiri.

(Predstavljanje žirija.)

Voditi 2: Pa sad su svi predstavljeni i idemo na naše drugo natjecanje. Zove se Pitanja.

Voditelj 1: Pozivamo sve sudionike na pozornicu i dijelimo im kartice s pitanjima. Dok čitaju pitanja i razmišljaju kako na njih odgovoriti, objasnit ću vam da su pitanja preuzeta iz vama poznatih književnih djela.

(Sudionici naizmjence čitaju pitanje naglas i odgovaraju na njega.)

Primjeri pitanja:

1. Koji je od ruskih pisaca i kojem djelu dao epigraf "Nema ništa zamjeriti zrcalu, ako je lice krivo." (N.V. Gogol "Vladin inspektor".)

2. Od koje su svilene tkanine šivane haljine trgovčevih kćeri u bajci " Grimizni cvijet"? (Atlas.)

3. Tko je od ruskih pisaca napisao tri romana čiji naslovi počinju slovom "O"? (I.A. Gončarov "Litica", "Oblomov", "Obična povijest".)

4. Kojeg je engleskog ekonomista čitao Evgenij Onjegin? (Adam Smith.)

5. Koji se događaj dogodio između ujaka Fjodora i njegovih roditelja i koji je bio razlog odlaska u Prostokvašino? (Argument.)

Domaćin 2: Super, žiri je zabilježio tko je točno odgovorio na pitanje i idemo na treće natjecanje koje se zove "Chewing Man".

Voditelj 1: Glumcu može biti važno odigrati pantomimsku nepredmetnu etidu. Sada su naši sudionici pozvani da pojedu predmet na takav način da svima bude odmah jasno što jedete. Svaki sudionik dobiva karticu s namirnicama koje treba jesti.

Voditi 2: Svaki sudionik ima tri predmeta. Čim krene glazba, počinjete "jesti" prvu stavku, čim kažemo da se stavka mijenja, prelazite na drugo jelo, a onda kada damo komandu, prelazite na " jede" treće jelo.

(Zvuči glazba, sudionici pokazuju pantomimu, za zadatak se mogu koristiti sljedeći predmeti: sjemenke, crvotočina jabuka, koštunjača, zrela lubenica, sladoled koji se topi, nedovoljno pečeni roštilj, špageti, griz kaša, ricinusovo ulje, zrela kruška, banana, riža kaša s kineskim štapićima, šljiva, vrući pečeni krumpir, bombon.)

Voditelj 1: Super, tako si ukusno jeo da sam i ja htjela nešto pregristi.

Domaćin 2:Žiri ocjenjuje, a mi slušamo rezultate za tri natjecanja.

Voditelj 1: Prvi rezultati su jasni i nastavljamo natjecateljski zadaci. Za sljedeće natjecanje pod nazivom "Kazalište počinje s vješalicom" sudionici su sa sobom ponijeli šund materijal.

Voditi 2: Sada će sudionici dobiti kartice s imenima likova, kostim koji moraju napraviti. Njihovi prijatelji mogu pomoći u pripremi kostima iza pozornice.

(Uz glazbu sudionici se povlače u iza pozornice i tamo pripremaju kostime sljedećih likova iz bajki: Snježna kraljica; Koschei Besmrtni; Baba Jaga; Voda; Zao. Kostim može demonstrirati i sam sudionik i njegov pomoćnik.)

Voditelj 1: Dok su naši sudionici iza kulisa, mi ćemo igrati igru ​​s publikom.

(Dvorana, zajedno s voditeljem, izgovara riječi i ponavlja svoje pokrete:

Došli su – došli

(Idem na mjesto.)

ježići – ježići

(Otvaramo dlanove, stišćemo i opuštamo prste.)

Kovan – kovan

(Lupi šakom o šaku.)

Škare - škare

(Ruke pokazuju škare.)

Trčanje u mjestu Trčanje u mjestu

(Trčimo u mjestu.)

Zečići – zečići

(Pokaži uši.)

Hajdemo zajedno! Hajdemo zajedno!

(Sve djevojčice glasno viču "Djevojčice!", Svi dječaci viču "Dečki!")

Igra se obično igra 2-3 puta.

Čim su sudionici spremni, uz glazbu, voditelji pozivaju lik iz bajke a sudionici pokazuju svoje kostime. Možete ponuditi demonstraciju kostima, a žiri u dvorani trebao bi prepoznati lik.)

Voditi 2: Dok naši sudionici budu skidali kostime, poslušat ćemo rezultate prošlih natjecanja koje će nam priopćiti žiri.

Voditelj 1: Za naše glumce pripremili smo još jedno natjecanje – „Manekeni“. Za sudjelovanje u njemu pozivamo sve glumce na pozornicu.

Domaćin 2: Pozvani su da zamisle sljedeću situaciju: staklo je razbijeno u trgovini odjećom i sve lutke su uništene. Uprava ove radnje obratila se za pomoć kazalištu, zamolivši glumce da stoje u izlogu dok se ne donesu nove lutke. Naši sudionici trebaju se zamrznuti u različitim položajima.

Voditelj 1: Sjajno, sve dok možete riješiti ovaj zadatak. Ali to nije poteškoća. Dok naši glumci stoje u izlozima, donose nove lutke i počinju mijenjati mjesta, presvlačiti se. Zadatak natjecatelja je održati se na odabranoj poziciji bez obzira na okolnosti.

Domaćin 2: Ako su glumci spremni, pozivamo utovarivače u našu trgovinu.

(Zvuči glazba, na pozornici se pojavljuje skupina jačih momaka, obučeni kao utovarivači i imaju neku fantaziju. Po pozornici vuku zaleđene figure glumaca, stavljaju ih odjeća, moguće je sastaviti čitave skladbe od "lutaka".)

Voditelj 1: Odlično, naši su se glumci uspješno snašli u ulozi manekena.

Voditi 2: Naše sljedeće natjecanje je "Govornici". Profesionalni glumci mora biti sposoban govoriti brzo i jasno, tako da naši sudionici trebaju izgovoriti jezičku tvrdalicu koja je napisana na njihovoj kartici.

Mogućnosti:

Već u lokvi.

Tkalja tka tkanine za Tanjine šalove.

Frol je hodao autocestom igrati dame sa Sashom.

Vodonoša je nosila vodu iz slavine.

Kurir Kurir prestiže u kamenolomu.

Voditelj 1: Shvatili smo da naši sudionici odlično izgovaraju jezične zavrzlame, a sada ćemo saznati što članovi žirija misle o talentima.

(Žiri sumira rezultate prošlih natjecanja i objavljuje ukupan rezultat svih natjecanja.)

Domaćin 2: Zaplješćemo onima koji budu u prednosti, a podržat ćemo one koji imaju još malo bodova, nemojte se obeshrabriti, još je puno natjecanja pred nama.

Voditelj 1: Vrlo često glumci moraju ozvučiti razne radio drame ili filmove, pa je naše sljedeće natjecanje "Glasovna gluma". Sudionici će morati izgovoriti fenomene koji su naznačeni na njihovim karticama.

(Sudionici dobivaju kartice na kojima su ispisana dva zadatka:

Vez motornog čamca;

Odvod za kišu;

Pokretanje motora automobila;

kuhalo za vodu;

Zavijanje sirene;

Oluja na moru;

kočenje automobila;

Topot konja;

Buka uzlijetanja zrakoplova;

Krik galebova.)

Voditi 2: Svi glumci su se odlično snašli u ozvučenju i nastavljamo s natjecanjem.

Voditelj 1: Natječaj "Situacija". Za glumca je važno znati čitati poeziju. Ali prilično je teško čitati s određenom intonacijom. Sudionici moraju pročitati poznatu pjesmu Agnie Barto "Naša Tanya glasno plače" u predloženim situacijama navedenim na karticama.

(Možete koristiti sljedeće situacije - za svakog sudionika postoje dvije situacije: vani je minus četrdeset, a vi stojite bosi; žvačete vrući krumpir; vi ste govornik koji sluša čovječanstvo; vi ste policajac koji crta vodite protokol; vi ste trogodišnje dijete koje čita pjesmu pred gostima; vi ste svećenik koji drži propovijed u crkvi; na špici ulazite u minibus; vi ste sudionik koncerta: radite bez mikrofona u velikoj dvorani;zamjerite malo dijete; imate težak teret na leđima.)

Domaćin 2: Idemo dalje u sljedeće natjecanje. Najteži dio biti glumac je glumiti životinju. Doista, za to je potrebno biti vrlo pažljiv, pogotovo jer ne možete koristiti riječi, ali morate točno rekreirati zvukove i pokrete. Uostalom, životinje mogu međusobno komunicirati.

Voditelj 1: Ovdje i sada, dvije životinje će se susresti ovdje i pred našim očima razgovarati će jedna s drugom kroz ogradu. Sve će to dočarati naši sudionici natječaja Animal Talk.

(Za natjecanje je potrebno postaviti paravan da se glumci ne vide. Svaki sudionik ima na kartici ispisana imena dviju životinja. Domaćini naizmjence dozivaju ležajeve koji će komunicirati, mogu biti kako slijedi: pijetao i kokoš; mali pas i veliki ljuti pas; lav i koza; ovan i guska; svinja i koza.)

Voditi 2: Imamo prekrasan zoološki vrt, ali što o njemu misli naš žiri, saznat ćemo sada.

(Žiri objavljuje rezultate svih natjecanja.)

Voditelj 1: Sljedeći natječaj je vrlo ozbiljan, zove se "Hotline". Snimka će se sada reproducirati telefonski poziv osoba koja traži pomoć u ovoj ili onoj situaciji, a zadatak sudionika je usmjeriti i dati dobar savjet pozivatelj.

Za natjecanje se mogu koristiti sljedeće situacije:

"Imam deset godina. Imamo mačića kod kuće. Dobio sam D iz matematike, a mama obećava da će zbog ovoga izbaciti moje mače na ulicu. Što da radim, jer ne mogu brzo popraviti ovu dvojku?

“Imam sedamnaest godina, idem u jedanaesti razred, ali još nisam odlučio što dalje - gdje učiti ili raditi. Kažu da treba izabrati što voliš, ali što da radim ako volim samo kobasice?

“Već imam dvanaest godina, ali baka me i dalje prati u školu, smiju mi ​​se prijatelji iz razreda! Što da napravim?"

“Jako mi se sviđa jedan dječak iz paralelnog razreda, ali ne obraća pažnju na mene. Što da napravim?"

“Prijatelj me izdao. Prijatelji smo osam godina, a kada je trebalo birati s kim će sjediti za stolom, odabrao je djevojku. Što da napravim?"

Voditelj 2: Nažalost, naš natječaj se bliži kraju i molimo žiri da zbroji rezultate i odredi pobjednike.

(Zbrajanje, dodjela nagrada pobjednicima - 1., 2. i 3. mjesto.)

Izbor urednika
POVIJEST RUSIJE Tema br. 12 SSSR-a 30-ih godina industrijalizacija u SSSR-u Industrijalizacija je ubrzani industrijski razvoj zemlje, u ...

PREDGOVOR "... Tako smo u ovim krajevima, s pomoću Božjom, primili nogu, nego vam čestitamo", napisao je Petar I u radosti Petrogradu 30. kolovoza...

Tema 3. Liberalizam u Rusiji 1. Evolucija ruskog liberalizma Ruski liberalizam je originalan fenomen koji se temelji na ...

Jedan od najsloženijih i najzanimljivijih problema u psihologiji je problem individualnih razlika. Teško je navesti samo jedno...
Rusko-japanski rat 1904.-1905 bio je od velike povijesne važnosti, iako su mnogi smatrali da je apsolutno besmislen. Ali ovaj rat...
Gubici Francuza od akcija partizana, po svemu sudeći, nikada se neće računati. Aleksej Šišov govori o "klubu narodnog rata", ...
Uvod U gospodarstvu bilo koje države, otkako se pojavio novac, emisija je igrala i igra svaki dan svestrano, a ponekad ...
Petar Veliki rođen je u Moskvi 1672. Njegovi roditelji su Aleksej Mihajlovič i Natalija Nariškina. Petera su odgajale dadilje, obrazovanje na ...
Teško je pronaći dio piletine od kojeg je nemoguće napraviti pileću juhu. Juha od pilećih prsa, pileća juha...