Synopsa GCD o vizuálnej činnosti v seniorskej skupine na tému: "Kúzelná kniha rozprávok". Hodina kreslenia na tému "Moja obľúbená rozprávka" v skupine seniorov Hodina kreslenia obľúbených rozprávok


Mestská rozpočtová predškolská vzdelávacia inštitúcia

"Materská škola č. 109"

Mestská časť Engels regiónu Saratov

Abstraktné

priamo vzdelávacie aktivity

na tému: "Moja obľúbená rozprávka Kolobok"

(staršia veková skupina)

Vychovávateľ: Kašuba Tatyana Arkadievna

2014

Téma: "Moja obľúbená rozprávka" Kolobok "

Vzdelávacia oblasť: umelecký a estetický rozvoj

Cieľ: naučiť sa sprostredkovať kresbami svoje dojmy z prečítanej rozprávky.

Úlohy:

1. Rozvinúť u detí schopnosť vybrať si epizódu, ktorá sa im páči, vytvorte sprisahanie na základe známej rozprávky a umiestnite kresbu na celý list papiera.

2. Naučte sa sprostredkovať kresbou hlavné charakteristické črty postavy a ich charakteristické črty pri zachovaní proporcií.

3. Kultivovať schopnosť používať materiály na kreslenie podľa vlastného uváženia; vštepiť lásku k ruským ľudovým rozprávkam.

Metódy a techniky: verbálne, vizuálne (zobrazujúce ilustrácie, praktické.

prípravné práce: čítanie rozprávky, prezeranie ilustrácií.

Práca so slovnou zásobou: ilustrácie.

Materiál: albumové listy, farebné ceruzky, farby, štetce, obrúsky, „odolné proti poliatiu“ (podľa počtu detí). Ilustrácie k rozprávke, audio rozprávka "Kolobok".

Aktivity:kognitívny vývin, vývin reči, telesný rozvoj, sociálny a komunikačný rozvoj, umelecký a estetický rozvoj.

Formy realizácie detských aktivít:slovná hračka, prezeranie ilustrácií, dynamická pauza, kreslenie ilustrácií k rozprávke „Medovník“.

Formy organizácie:skupina, podskupina, jednotlivec.

Priebeh GCD:

Vychovávateľ:

Všetci sa pozorne pozerajte, zrazu sa stane zázrak,

Ak chcete rozprávku, príde za vami.

Hádanka je uhádnutá:

Vyzeralo trochu ako lopta

A kotúľali sa po cestičkách.

Predtým, ako sa vlk netriasol,

Utekajte pred medveďom

Od všetkých utiekol

A udrel líšku po nose

Kto je táto červená strana,

No samozrejme…. (kolobok). Je zverejnená ilustrácia.

Vychovávateľ: Správne!

Na kyslej smotane je zmiešaná, na okne je studená.

Okrúhla strana, ryšavá strana rolovaná drdol.

Po ceste sa váľa perník a kto sa s ním stretáva?

Deti: zajačik.

Vychovávateľ: koho ešte stretol žemľa v lese?

deti: vlk, medveď, líška. Ilustrácie.

Vychovávateľ: zapamätajme si časti tela zvieraťa (zoznam detí).

Ako rozoznáte jedno zviera od druhého?

deti: podľa farby šiestich, podľa dĺžky a tvaru uší, podľa chvosta, podľa papule.

opatrovateľka : akej farby a akého tvaru je drdol (odpovede detí).

Všetko by bolo v poriadku, ale stretol som líšku. A líška je múdra. Čo spravila?

deti: požiadala kolobok, aby si sadol na jej palec a zaspieval pieseň ešte raz.

Báseň: Váľal sa po ceste, chválil sa svojou zdatnosťou,

Áno, dostal som sa na ponožku a žemľa bola zjedená!

Hra „Povedz mi slovo“.

Oslepili ho od múky,

Po rúre... vysadené.

Na okne chladil,

Po ceste…. valcované.

Bol veselý, bol odvážny.

A cestou spieva... spievali.

Zajačik to chcel zjesť

Šedý vlk a hnedý.... medveď.

A keď je dieťa v lese

Stretla som ryšavku... líška,

Nedalo sa od nej dostať preč.

Toto je rozprávka…. kolobok.

Dynamická pauza "Kolobok".

Žil - na čistinke pri rieke bol starý otec a žena

A milovali veľmi, veľmi koloboky na kyslej smotane.

(Chôdza na mieste).

Starec sa spýtal starenky:

"Upeč mi buchtu."

(Nakloní sa s vystretými rukami dopredu).

Babička miesila cesto

(Imitácia miesenia cesta).

Oslepila drdol.

(Kruhové pohyby rúk).

Vložte do rúry

(Natiahnite rovné ruky dopredu).

Nechala ho tam.

(Ruky na opasku).

Vyšiel červenať - fešák

(Otáčanie trupu do strán).

A vyzerá to ako slnko.

(zdvihnúť ruky).

opatrovateľka O: Páči sa vám tento príbeh? Ako sa volajú obrázky v knihách?

Deti: ilustrácie.

Vychovávateľ: Chlapci, chcete sa na chvíľu stať ilustrátorom? Navrhujem, aby ste šli k stolom a nakreslili ilustrácie k rozprávke "Gingerbread Man".

Pri počúvaní rozprávok deti kreslia.

výsledok: Máme nádherné ilustrácie. Zozbierame ich a vyrobíme si vlastnú knihu.


Mestská autonómna predškolská vzdelávacia inštitúcia

MŠ kombinovaného typu č.35 "Teremok" r.p. Mestská časť Priyutovo Belebeevsky okres Republiky Bashkortostan

Abstraktné

organizované vzdelávacie aktivity pre umelecký a estetický rozvoj (kresba)

"Moja obľúbená rozprávka"

Vychovávateľ: Erantseva

Ľudmila Petrovna

Téma "Moja obľúbená rozprávka"

v seniorskej logopedickej skupine

Cieľ: Naďalej rozvíjať záujem o výtvarné umenie.

Úlohy:

Nápravné a výchovné : Pokračujte v zlepšovaní schopnosti prenášať rozprávkové postavy do kresieb. Fixovať metódy a techniky kresby rôznymi vizuálnymi materiálmi (farbičky, pastelky). Rozvíjajte zručnosti na umiestnenie obrázka na celý list. Upevniť znalosti ruských ľudových rozprávok. Pokračujte v učení detí hádať rozprávky z ilustrácií a z fráz z textu.

Oprava-vývoj: Rozvíjajte tvorivú predstavivosť pri vytváraní ilustrácií pre vaše rozprávky. Aktivujte pamäť, pozornosť detí. Rozvíjajte zručnosti správneho držania ceruzky.

Vzdelávacie: Pestovať estetický vzťah k dielam ľudového umenia.

Regionálna integrácia: Vývin reči, kognitívny vývin, sociálny a komunikačný vývin, výtvarný a estetický vývin, telesný vývin.

Použité technológie: Hra, informácie a komunikácia.

Prípravné práce: Čítanie a počúvanie nahrávky ruských ľudových rozprávok „Tri medvede“, „Husi labute“, „Masha a medveď“, „Zajac vyhadzovač“, „Rukavice“, „Líška a džbán“, „Žaba princezná“, „Okrídlený, chlpatý a mastný“.

Čítanie baškirských ľudových rozprávok „Líška a Eget“, „Zlaté jablko“.

Vybavenie: 1/2 albumový list, farebné ceruzky, farebné pastelky, ilustrácie k rozprávkam, noty.

Očakávané výsledky: Prejaviť záujem o beletriu a umelecký a estetický vývoj.

Priebeh organizačno-výchovnej činnosti

Deti stoja v kruhu.

ja .Organizovanie času

Je nový deň. Usmejem sa na vás a vy sa budete usmievať jeden na druhého. A pomyslite na to, aké je dobré, že sme tu dnes všetci spolu. Pozrite sa na hostí, usmejte sa a pozdravte.

II .Úvod do témy

pedagóg: Chlapci dnes budeme hovoriť o rozprávkach a naučíme sa ich kresliť. Milujete rozprávky? Aké rozprávky poznáte? (Ruské ľudové rozprávky, ukrajinské, baškirské, bieloruské a rozprávky rôznych spisovateľov). A aby ste zistili, aké rozprávky poznáte, zahráme si teraz hru.

Hra "Pomenujte príbeh"

(deti si podávajú loptu v kruhu a volajú rozprávky)

Vychovávateľ: Vymenujte ruské rozprávky.

deti: "Tri medvede", "Maša a medveď", "Líška a džbán", "Okrídlený, chlpatý a mastný", "Zajac - vyhadzovač", "Líšska sestra a sivý vlk", "Líška a džbán", "Princezná - žaba" " , "Sestra Alyonushka a brat Ivanushka", "Semeno kohútika a fazule".

(Deti sedia pri stoloch. Vchádza stará mama - Hádanka)

Babička - Hádankár : Ahojte chalani! Spoznal si ma? Ja som Babička - Hádanka. Počul som ťa rozprávať o rozprávkach a rozhodol som sa ťa navštíviť. Milujete rozprávky?

deti: Áno

Babička - Hádankár : Aj ja milujem rozprávky a hlavne robím hádanky o rozprávkach. Vypočujte si moje hádanky a pomenujte rozprávku.

Hra "Hádaj príbeh"

Babička - Hádankár: Povedz mi, z ktorej rozprávky sú tieto slová „Ale ja nemám fúzy, ale fúzy; nie labky, ale labky; nie zuby, ale zub?

deti: "Zajac - chvastúň"

Babička - Hádankár : Pozrite sa na obrázky a povedzte mi, z ktorej rozprávky to je?

deti: "Žabia princezná", "Vlk a sedem detí".

Babička - Hádankár : A tieto slová sú z ktorej rozprávky? "Sedím vysoko, pozerám sa ďaleko!"

deti: "Masha a medveď"

Babička - Hádankár: Ale neuhádli! Toto je príbeh o vtákovi.

Vychovávateľ: Ach, stará mama - Riddler, niečo si pokazil. Chlapci, kto povedal tieto slová a komu?

Babička - Hádankár : Ach, zostarol som, na všetko som zabudol. A zajtra ma čaká ďalšia škôlka. Chalani na mňa čakajú, chcú hádať rozprávky. A moja stará hlava je celá pokazená. Pomôž mi, v škôlke si šikovná, všetko vieš.

Vychovávateľ: Nebuď smutná, babička - Hádankár. Teraz si dáme pauzu a popremýšľame, ako vám môžeme pomôcť.

Fizminutka "Pinocchio natiahnutý"

Pinocchio sa natiahol, (zdvihne sa na prsty, ruky hore)

Po zohnutí sa (ruky na opasku, tri predklony)

Dvaja sa sklonili

Tri sa sklonili

Roztiahnite ruky do strán (ruky do strán)

Kľúč sa zrejme nenašiel.

Aby si pre nás získal kľúč (ruky hore, zdvihni sa na nohy)

Musíte sa postaviť na nohy.

Vychovávateľ: Tak sme si oddýchli, a teraz babička – hádanka, sadneme si do radu, priateľsky sa porozprávame. Niečo vymyslíme... Čo by sme mali robiť, chlapci? Ako pomôcť babke - Hádankárovi? (môžeš kresliť rozprávky)

Áno, rozprávka sa dá nielen rozprávať, ale aj nakresliť. Pomôžme babičke-Riddle kresliť rozprávky.

deti: Áno

opatrovateľka : A ty si Babička - Hádankár, sadni si a sleduj, ako budú chlapi kresliť rozprávky. Chlapi, porozmýšľajte, kto akú rozprávku nakreslí.

Danil, akú rozprávku nakreslíš? (pýta sa troch detí)

Prstová gymnastika "Masáž rúk"

1, 2, 3, 4, 5- (striedavo spájajte prsty)

Prsty vyšli na prechádzku. (zatlieskaj)

Tento prst je najsilnejší (ukazujte prsty striedavo)

Najhrubší a najväčší.

Tento chlapec je pre

Ukázať to.

Tento prst je najdlhší

A on stojí v strede.

Tento prst je bezmenný,

On je ten rozmaznaný.

A malíček, hoci malý, je veľmi šikovný a odvážny!

III . Detská práca (na hudbu)

Vychovávateľ: A teraz sa pustíme do práce. (deti kreslia vybrané rozprávky)

Babička - Hádankár: Koľko rozprávok poznáš (prechádza sa a pozerá sa na detské kresby a pýta sa, kto má rozprávku)

IV. Zhrnutie lekcie. Reflexia

Vychovávateľ: Chlapci, ktorí dokončili prácu, potichu prídu ku mne a pozrieme sa na vaše kresby.

Angelina, akú rozprávku si nakreslila?

Yana, čo si nakreslila a ako sa volá tá rozprávka?

Chlapi, ktorým bolo ťažké nakresliť rozprávku?

Čo sme dnes na hodine kreslili?

Tu sme chlapi pre babičku - Riddles urobil knihu "Rozprávky - hádanky". Si babička - Hádanka už nepletie rozprávky, a ak zabudnete, otvoríte našu knihu a spomeniete si, o akú rozprávku ide.

Babička - Hádankár : Výborne chlapci, poznáte toľko rozprávok. Teraz na rozprávky nezabudnem a nebudem si ich pliesť, ďakujem! Zbohom!

Synopsa GCD o vizuálnej aktivite v skupine seniorov.

téma:"Kúzelná kniha rozprávok"

(kresba-fantázia)

Úlohy: Vyvolávať u detí emocionálnu odozvu. Naučte deti kresliť fantazijné obrázky. Iniciovať nezávislé vyhľadávanie pôvodného obsahu a vhodných vizuálnych a výrazových prostriedkov. Podporujte prejav fantázie pri vymýšľaní zápletky rozprávky. Rozvíjať tvorbu slov, tvorivú fantáziu a zmysel pre humor. Pestujte lásku k rozprávkam, samostatnosť, iniciatívu.

Prípravné práce. Kompozícia rozprávok na námetové obrázky. Čítanie rozprávok "Popoluška", "Šípková Ruženka".

Materiály, nástroje, vybavenie. Listy bieleho papiera, výtvarné materiály na výber - farby a štetce, vlnitý papier, lepidlo, nožnice, flitre.

Učiteľka prináša deťom nezvyčajnú „kúzelnú knihu rozprávok“:

Pozrite sa chlapci, dnes je nezvyčajne krásny a dokonca tajomný deň. Mám takú úžasnú náladu a chcem ti ju dať. V takýchto dobrých dňoch je také príjemné čítať svoje obľúbené rozprávky. Dnes som vám priniesol knihu nie jednoduchú, ale čarovnú. Raz mi ho darovala dobrá krstná víla. A rozprávky v ňom sú nezvyčajné, veľmi zábavné, zaujímavé, milé s jasnými obrázkami. Niekedy dokonca ožijú! No chceš, aby som ti prečítal krásnu rozprávku? Potom sa pohodlne usaďte na naše mäkké „obláčiky“ a začnime.(Deti sedia na vankúšoch umiestnených na koberci).

Učiteľ otvorí knihu a smutne poznamená:

Nejako nespoznávam svoju knihu - stalo sa s ňou nejaké nešťastie. Deti, pozrite, niečo v tom chýba. (Deti si všimnú, že strany v knihe sú prázdne, nie je tam žiadny text ani obrázky.)

Samozrejme, ako som si to hneď nevšimol.A tuším, kto mohol spáchať taký zlý skutok. Toto je pravdepodobne. zlý čarodejník očaril moju knihu. Naozaj nemá rád, keď ľudia čítajú rozprávky a sú láskaví a dobrí. Čo teraz? (deti ponúkajú svoje vlastné možnosti).

Chlapci, teraz sa chcete sami premeniť na dobrých čarodejníkov a pokúsiť sa vrátiť rozprávky do knihy vlastnými rukami. Potom si nasaďte naše magické medailóny a magické čiapky. Ale skôr, ako sa stanete čarodejníkmi, musíte prekonať skúšku priateľstva a dostať sa do našej „školy mladých čarodejníkov“. Pozri, pred nami je veľká roklina a je len jedna cesta - prejsť cez hrbole dúhovej farby. S každým sa treba držať za ruky a prechádzať jeden po druhom cez dúhové hrbole, aby nikto nespadol. Držte sa navzájom a povedzte spolu kúzlo, inak sa nedostaneme do našej školy a zázrak sa nestane. Aké kúzlo povieme? (deti ponúkajú svoje možnosti a potom prechádzajú hrbolčeky so zvolenými slovami).

Výborne, všetci prešli touto skúškou dôstojne a teraz ste všetci skutoční čarodejníci. Teraz je najdôležitejšie, že na tieto prázdne hárky, ktoré očaril zlý čarodejník, musíte nakresliť krásne obrázky: môžete zobraziť všetko, čo sa vám najviac páči, a na konci dokonca ozdobiť rôznymi iskrami. A potom s vami vymyslíme krásny príbeh a u nás sa „narodí“ skutočná rozprávka.

Deti si sadajú k pripraveným stolom, na ktorých sú rozložené rôzne materiály na prácu.

Po dokončení kreslenia učiteľ vyzve deti, aby rozložili všetku prácu na stôl a podľa nich vymysleli zaujímavú zábavnú rozprávku. (Všetko sa nahrá na diktafón a po lekcii sa zaznamená do „Kúzelnej knihy“).

Na konci hodiny učiteľ povzbudzuje deti:


Poghosyan Armina

„Moje obľúbené rozprávky“ a premietanie rozprávky „Turka“.

Cieľ: Rozvoj tvorivých schopností detí prostredníctvom divadelného predstavenia.
Úlohy:
1. Upresniť a obohatiť vedomosti detí o ruských ľudových rozprávkach.
2. Rozvíjať u detí tvorivú predstavivosť, učiť sa zvykať si na umelecký obraz.
3. Vzbudiť záujem, lásku k ľudovému umeniu.

Priebeh kurzu.

Vychovávateľ:
Veľmi ma teší, keď vidím vaše priateľské tváre a milé oči. Na začiatku našej hodiny venujte svoj úsmev susedovi vľavo a potom susedovi vpravo, usmejte sa na mňa a ja na vás.
- Máte radi rozprávky? (Áno láska)
- A čo poviete na rozprávku, aká je? (Magické, úžasné, vtipné, milé, múdre, zaujímavé atď.)
- Ach, a kto nás prišiel navštíviť.
Zobraziť obrázky rozprávkových postáv (Malvína, Paleček, Červená čiapočka)
Vychovávateľ:
Rozprávkoví hrdinovia si pre vás pripravili úlohu. (Krížovka) Tu je názov rozprávky, ktorá nás čaká na návštevu. Ale aby ste zistili meno, musíte vyriešiť krížovku.
Poďme priatelia
V zázračnej rozprávke – ty a ja
Je tu magická obrazovka.
Nie sú tu žiadne príbehy.
Rozprávková prezentácia.

Vychovávateľ:
Výborne, všetko ste uhádli, ale keďže neviete čítať, nezistíte názov rozprávky. Pomôžem vám, vypočujete si hádanku a spoznáte rozprávku, ktorú si dnes pozriete.
Babička, starý dedko a vnučka,
Myš, mačka, pes Bug -
Všetci spolu boli schopní
Vytiahnite spod zeme.
Vychovávateľ:
Pred premietaním rozprávky sa s vami zahráme.
Prstová hra „Obľúbené rozprávky“
(Deti striedavo ohýbajú prsty. Tlieskajte rukami na poslednom riadku).
Spočítajme prsty
Nazvime príbeh
Rukavice, Teremok,
Medovník - ryšavá strana.
Je tu Snehulienka - krása.
Vieme o teple - vtáčik z rozprávky,
Repík nepomenujeme
Poznáme vlka a kozy.
Všetci sú s týmito príbehmi spokojní.
Zobrazenie a prezeranie rozprávky "Turnip".
dedko. Mám dobré zdravie
Dnes zasadím repku!
Alyonushka. Dedko berie lopatu
A ide do záhrady.
babička. A babička bez nabíjania,
Vďaka Bohu je všetko v poriadku!
Alyonushka. Vnučka otvára ústa, sladko zíva.
vnučka. Uspávanie chudobných!
V pondelok začínam!
Alyonushka. Sedí na lavičke
Zapletá si vlasy.
Chrobák a mačka.
Budeme sa lepšie hrať na schovávačku.
Zaobídeme sa bez nabíjania.
Alyonushka. Chrobák za mačkou, mačkou.
Tu prichádza myš
Áno, v športových nohaviciach
Na tele tričko a v labkách činky.
Myška. Raz a dva a tri a štyri
Stanem sa najsilnejším na svete.
Budem vystupovať v cirkuse
Vychovať hrocha. (Uteká)
dedko. Ach, unavený ráno!
babička. Áno, je čas, aby som piekol!
Alyonushka. Svitá sa.
Na verande opäť dedko.
Vidí repku v záhrade
A sám sebe neverí.
Stál pri silnej repe.
Repka je vyššia ako čiapka! (3-krát)
dedko. Ach, buldozér by tu bol!
Bez toho je to úplná katastrofa!
Alyonushka. Ťahá - ťahá, nemôže ťahať.
dedko. Babička, choď
Pomôž môjmu dedkovi!
babička. Teraz som, teraz som.
Ach áno, repa mala úspech!

Dedko a babka. Ako ťahať, z ktorej strany?
Poď von, vnučka, pomôž!
Alyonushka. Ťahať - ťahať, nemôžem ťahať
vnučka. Ach, bolí ťa z toho chrbát, bolia ťa ruky!
Prečo toľko trpím!
Nohy bzučia, ruky bolia,
Nie, bez vnučky sa nezaobísť!
Alyonushka. Ťahať - ťahať, ťahať nemôže!
Bug. Musím zobudiť mačku
Poďme trochu pracovať!
Alyonushka.
Ťahať - ťahať, ťahať nemôže!
babička. Myška by kričala do dvora!
Chrobák a mačka. Zavolajte myš! Aká hanba!
Sme sami sebou,
Zdá sa, že má stále fúzy!
Alyonushka. Tu z noriek myš - ponor!
Chytil bar.
Myška. Ako bezvýsledne rozdupať záhradný záhon,
Choďte na nabíjačku!
Aby sme sa odvážne chopili veci,
Musíme šikovne nabrať silu!
Alyonushka. Každý ide účtovať,
Urobte to po poriadku!
Všetci účastníci vykonávajú komplex gymnastiky pri pohľade na myš.
Myška. Vstaň, vydýchni, vydýchni,
A teraz je čas ťahať.
No - spolu, viac zábavy,
Rozveselme priateľa!
Všetky (zborovo). Eh, vľavo! Eh, správne!
Stáva sa slávou!
Alyonushka. Ťahať - ťahať!
Všetci (zborovo) Ťahajte - ťahajte!
Vytiahol repku!
Vychovávateľ:
Teraz, chlapci, poďme odpočívať. Naši rozprávkoví hrdinovia sa s vami budú hrať.
Fizkulminutka "Rozprávka nám dá pokoj"(V. I. Koval)
Príbeh nám dá pokoj.
Dajme si pauzu a vráťme sa na cestu!
Malvína nám radí:
- Pás sa stane osika,
Ak sa ohneme
Doľava - doprava 10 krát.
Tu sú slová Thumbelina:
- Chrbát držte rovný
Postavte sa na prsty
Je to ako siahať po kvetoch.
Jeden dva tri štyri päť.
Opakujte - ešte raz:
1,2,3,4,5.
Tip Červenej čiapočky:
- Ak skočíš, utekaj,
Budete žiť mnoho rokov
1,2,3,4,5,
Opakujte - ešte raz:
1,2,3,4,5.
Dal nám rozprávku na odpočinok!
Oddýchni si?
Znova na ceste!
(Deti opakujú opísané pohyby)
Vychovávateľ:
Chlapci, teraz si môžete vytvoriť rozprávku sami. Pozývam vás nakresliť rozprávkové postavy, tie rozprávky, ktoré ste si dnes spomenuli.
Dajte deťom rôzne druhy papiera v tvare, farbe a štruktúre.
Vychovávateľ:
A teraz vám navrhujem, aby ste rozprávku ukázali svojim „priateľom“ hračkám.


Náhľad:

Synopsa GCD o umeleckej tvorivosti (kresba)

Také rôzne príbehy

Úlohy : Upevniť koncept toho, čo je rozprávka. , iniciatíva v umeleckej tvorivosti.

Materiál: Ilustrácie k rozprávkam, voskovky, list papiera, jednoduchá ceruzka a guma.

Prípravné práce:Vedenie kvízu o rozprávkach, čítanie rozprávok, prezeranie ilustrácií zobrazujúcich rozprávkových hrdinov, predvádzanie bábkového a stolového divadla.

Pokrok:

Deti, dnes k nám prišli výnimoční hostia - sú to veľmi zaujímavé rozprávkové knihy, a aby ste zistili, ktoré, poďme sa hrať, prečítam vám pár riadkov a musíte uhádnuť, o akej rozprávke hovoríme. ( Knihu uvádzam hádam)

Podarilo sa mu chytiť vlka

Chytil líšku a medveďa,

Nezachytil ich sieťou,

A chytil ich bokom.

(barel Goby-tar)

Alyonushkina sestra

Vzali malého brata vtáka.

Lietajú vysoko.

Pozerajú sa ďaleko.

(labutie husi)

Šikovne pláva, potápa sa,

Nie je ľahké ju chytiť

Tri želania sú splnené

Aj keď nevie rozprávať.

(Rozprávka o rybárovi a rybe)

Pieklo sa z múky

Bol zmiešaný s kyslou smotanou.

Na okne chladil,

Skotúľal sa po ceste.

(Kolobok)

Cheat spieval pod oknom:

Nakŕmim ťa hráškom.

Veril som piesňam kohútika

A okamžite pristál v taške.

(Mačka, kohút a líška)

Žije so starým otcom a starou mamou

Znáša im zlaté vajcia.

Takéto kura, priatelia,

Nedá sa to neuhádnuť.

(sliepka Ryaba)

Každý má rád rozprávky, pretože sú nielen zaujímavé, ale aj poučné.A aké sú tam ilustrácie, o to sa pre vás pokúšajú títo výtvarníci.Buďme dnes umelcami a skúsme nakresliť krásne a názorné obrázky k rozprávkam.

Navrhujem, aby ste si vybrali rozprávku, premysleli dej, určili charakter postáv a pustili sa do práce.

Chcem vám pripomenúť, že musíte kresliť veľké, na celý list a pozorovať proporcie medzi objektmi. Náčrt je možné urobiť jednoduchou ceruzkou.

Deti sa rozhodnú a začnú kresliť. Keď je práca hotová, urobíme výstavu. Tu je to, čo sme dostali.


K téme: metodologický vývoj, prezentácie a poznámky

Synopsa GCD o umeleckej tvorivosti v seniorskej skupine „Služba pre Malvínu“

Účel GCD: Vytvorenie kreatívnej kompozície pomocou moderných technológií na zdobenie čajového náčinia Programové úlohyVzdelávacie ...

Zhrnutie GCD o beletrii v prípravnej skupine „Cesta cez ruské ľudové rozprávky“

Synopsa GCD o beletrii v prípravnej skupine „Cesta cez ruské ľudové rozprávky“ ...

Synopsa GCD v beletrii v strednej skupine. (Vzdelávacia oblasť "Čítanie beletrie") "Kvet - sedemfarebný"

Deti si zábavnou formou zapamätajú rôzne rozprávkové postavičky. GCD sa vykonáva pomocou ESM. Zaujímavé pre deti strednej skupiny škôlky ....

Voľba editora
Vzorec a algoritmus na výpočet špecifickej hmotnosti v percentách Existuje súbor (celok), ktorý obsahuje niekoľko komponentov (zložený ...

Chov zvierat je odvetvie poľnohospodárstva, ktoré sa špecializuje na chov domácich zvierat. Hlavným cieľom priemyslu je...

Trhový podiel firmy Ako vypočítať trhový podiel firmy v praxi? Túto otázku si často kladú začínajúci marketéri. Avšak,...

Prvý režim (vlna) Prvá vlna (1785-1835) vytvorila technologický režim založený na nových technológiách v textilnom...
§jedna. Všeobecné údaje Pripomeňme: vety sú rozdelené do dvoch častí, ktorých gramatický základ tvoria dva hlavné členy - ...
Veľká sovietska encyklopédia uvádza nasledujúcu definíciu pojmu dialekt (z gréckeho diblektos - rozhovor, dialekt, dialekt) - toto je ...
ROBERT BURNES (1759-1796) "Mimoriadny muž" alebo - "vynikajúci básnik Škótska", - takzvaný Walter Scott Robert Burns, ...
Správny výber slov v ústnom a písomnom prejave v rôznych situáciách si vyžaduje veľkú opatrnosť a veľa vedomostí. Jedno slovo absolútne...
Mladší a starší detektív sa líšia v zložitosti hádaniek. Pre tých, ktorí hrajú hry po prvýkrát v tejto sérii, je k dispozícii ...