Zanimljiva skripta za djecu o oblicima umjetnosti. učitelji Almaty


Dob učenika: Cilj:

Zadaci: Doprinijeti odgoju moralne kulture učenika; aaktivirati aktivnost učenika kroz izvannastavne aktivnosti; uprepoznati poznavatelje likovne i glazbene umjetnosti; Rrazviti kreativne sposobnosti djece, usaditi interes za ljepotu; unjegovati ljubav prema umjetnosti, kreativnost.

Preuzimanje datoteka:


Pregled:

Scenarij kviza "Glazbena paleta"

Dob učenika:događaj je namijenjen djeci srednje razine (6. razred).

Cilj: razvoj interesa učenika za umjetničke i kreativne aktivnosti, figurativno i asocijativno razmišljanje, fantaziju, vizualno-glazbeno-figurativno pamćenje, emocionalnu i estetsku percepciju stvarnosti.

Zadaci:

Doprinijeti odgoju moralne kulture učenika;

Aktivirati aktivnosti učenika kroz izvannastavne aktivnosti;

Identificirati poznavatelje likovne i glazbene umjetnosti;

Razvijati kreativne sposobnosti djece, usaditi interes za ljepotu;

Njegujte ljubav prema umjetnosti, kreativnost.

Oblik: grupni rad, okrugli stol.

Metode: razgovor, rasprava, natjecanje, natjecanja.

Oprema i pribor:projektor, računalo, glazbeni diskovi sadjela P. I. Čajkovskog, A. Vivaldija, A4 listovi,signalne kartice s brojem odgovora,akvarel, kistovi, markeri, papir u boji, ljepilo.

vizualni materijal:

Na stolu: " Glazba i slikarstvo -

Dva velika početka

Dva elementa umjetnosti "V.V. Aleev

Slajd prezentacija, reprodukcije slika umjetnika.

Kriteriji za učinkovitost ovog događaja:

Postoji emocionalno aktivno sudjelovanje školaraca u raspravi o temi;

Očituje se duh kolektivizma, solidarnosti;

Ispoljava se tolerancija, dobra volja jednih prema drugima;

Otkriva se kreativni potencijal učenika;

Formira se širenje horizonata i svjetonazora školaraca;

Postoji želja za poboljšanjem sebe;

Uvjeti koji doprinose učinkovitosti ovog događaja:

Događaj se održava u skladu s planom predmetnog desetljeća Moskovske regije za nastavnike umjetnosti, tehnologije i tjelesnog odgoja;

Formuliranje cilja temelji se na analizi stanja interesa i potreba učenika,formiranje motivacije među školarcima za pozitivno i kreativno samoostvarenje;

Anotacija.

Kviz je jedna od jednostavnih vrsta izvannastavnih aktivnosti u kojoj djeca rado sudjeluju. Bitna je samo želja, malo mašte.

Plan:

1. "Timska posjetnica" (izbor kapetana, ime tima, amblem, pjesma)

2. "Zagrijavanje"

3. Natječaj: "Glazba u boji"

4. "Geometrijski kaleidoskop"

5. „Natjecanje kapetana. Je li istina da…?”

6. "Pogodi"

7. Sažimanje.

Napredak događaja:

Učitelj, nastavnik, profesor: Pozdrav sudionicima i gostima! Jako nam je drago što te vidimo. Krenimo s kvizom Glazbena paleta. Želio bih započeti riječima skladatelja i glazbenika VV Aleeva: "Glazba i slikarstvo - Dva velika početka, Dva elementa umjetnosti."

Učitelj, nastavnik, profesor: Što mislite da ove riječi znače?

studenti: Izraziti svoje mišljenje o glazbi i slikarstvu.

Učitelj: Točno. Idemo s vama u svijet glazbe i slikarstva. Poslušajte pravila kviza "Glazbeni kaleidoskop": za svaki točan odgovor ekipa dobiva čip. Na kraju pobjeđuje tim s najviše žetona. I tako, počinjemo.

  1. Učitelj, nastavnik, profesor: Natjecanje "Posjetnica timova". (A4 listovi, vodene boje, kistovi, flomasteri, flomasteri su na stolovima). Timovi unutar 5 minuta moraju izabrati kapetana svog tima, smisliti ime tima, nacrtati amblem, uzeti i otpjevati pjesmu. Je li zadatak jasan? Započnimo. (Glazba svira u pozadini).

Kriteriji evaluacije:originalnost ideja, točnost, fantazija, relevantnost za temu, umjetnost.

Pa što? Jesu li ekipe spremne? Dijeli čips.

studenti: Svi članovi tima odlaze. Izgovaraju ime kapetana svog tima, ime tima, analiziraju amblem (glazbeni simboli i alati za crtanje mogu se prikazati na amblemu), izvode pjesmu. Dobijte čipove za izvršene zadatke.

  1. Učitelj, nastavnik, profesor: Natjecanje "Zagrijavanje". Kapetani timova su pozvani da izaberu zadatak (ulaznice) za svoj tim. Svaka ulaznica sadrži pitanja iz gradiva o glazbi i likovnoj umjetnosti:

Kako se zove slika koja prikazuje prirodu?

Kako se zove slika koja prikazuje more?

Kako se zove slika na kojoj je prikazana osoba?

Kako se zove slika koja prikazuje stvari i predmete?

Kako se zove ansambl koji se sastoji od dvije osobe?

Kako se zove ansambl od tri osobe?

Kako se zove grupa od četiri osobe?

Kako se zove ansambl od pet ljudi?

Timovi unutar 5 minuta moraju se prisjetiti gradiva koje se proučavalo u lekcijama i odgovoriti.

Kriteriji evaluacije:poznavanje gradiva, za svaki točan odgovor tim dobiva čip, ako je protivnički tim odgovorio na pitanje, ovaj tim dobiva dodatni čip.

studenti: Odgovaraju na pitanja. Dobijte žetone za točne odgovore.

  1. Učitelj, nastavnik, profesor: Naš sljedeći natječaj zove se “Glazba u boji”. Predlažem poslušati rad P. I. Čajkovskog. Nećemo vam još reći ime. Ono što predstavljate glazbom oslikava se na listu albuma. Dajte naslov svojoj slici i glazbenom djelu.

Kriteriji evaluacije:točnost, fantazija, mašta, kada odgovarate, preporuča se analizirati svoj rad: na primjer, što ste prikazali, zašto? koje si boje koristio i zašto? koji ste naslov dali glazbenom djelu, zašto?

Učenici i profesor:Vodite razgovor o crtežima.

  1. Učitelj, nastavnik, profesor: Natjecanje "Geometrijski kaleidoskop". Dečki, pogledajte na svojim stolovima ima geometrijskih oblika (od papira u boji). U roku od 10 minuta, timovi trebaju napraviti neku stvarnu ili fantastičnu sliku od ovih figura: pejzaž, portret, životinju itd. Na kraju rada dajte naziv aplikacije, recite o načinu implementacije.

Kriteriji evaluacije:originalnost ideja, točnost, fantazija, domišljatost.

studenti: Kapetani štite rad momčadi. Dobijte žetone za točne odgovore.

  1. Učitelj, nastavnik, profesor: Natjecanje kapetana. Ovo natjecanje nosi naziv "Istina je da ...". Kapetani timova biraju karticu s točnom ili netočnom tvrdnjom.

Antičko kazalište pojavilo se u Grčkoj i zvalo se Koloseum?

Govori li nam silueta detaljno o svim suptilnostima predmeta i prikazuje li njegovu boju?

Djelo "Godišnja doba" je napisao P. I. Čajkovski?

Aplikacija može biti izrađena od bilo kojeg materijala?

Prvo su ljudi naučili crtati, a zatim pisati?

Je li djelo "Slike s izložbe" napisao L.V. Beethoven?

Odnosi li se zelena samo na hladnu paletu?

Grafički materijali uključuju: gvaš, akvarel?

Balet "Petrushka" je napisao B. Kustodiev?

Kriteriji evaluacije: poznavanje gradiva, za svaki točan odgovor kapetan dobiva čip, ako je kapetan protivničke ekipe odgovorio na pitanje, ova ekipa dobiva dodatni čip.

studenti: Kapetani se natječu u znanju. Dobijte žetone za točne odgovore.

  1. Učitelj, nastavnik, profesor: Dakle, naše finalno natjecanje zove se "Pogodi".

Potrebno je odabrati točan odgovor i podići signalnu karticu s brojem odgovora.

Slikari pišu:

1) Samo boje.

2) Samo olovkama.

3) Boje i olovke.

Osoba koja crta životinje zove se:

1) Pesimist.

2) Animalistički.

3) slikar pejzaža.

Predmeti od gline ili plastelina nazivaju se:

1) Arhitektura.

2) Grafika.

3) Skulptura.

Što umjetnik prikazuje kada slika mrtvu prirodu?

1) Neživi predmeti

2) Priroda

3) Ptice i životinje

Glinka je:

1) Vrećica za boju

2) Materijal za modeliranje

3) Prezime skladatelja

Kako se zovu slike u knjizi?

1) Skica

2) Etida

3) Ilustracija

Koji instrument ne pripada puhačkoj skupini simfonijskog orkestra:

1) Oboa

2) Violončelo

3) Klarinet

Kriteriji evaluacije:poznavanje gradiva, za svaki točan odgovor ekipa dobiva čip.

studenti: Ekipe se natječu u znanju. Dobijte žetone za točne odgovore.

  1. Učitelj, nastavnik, profesor: Pa, vrijeme je da prebrojite svoje zarađene žetone. Dok se vaši žetoni broje, mi ćemo se okrenuti na glazbenu pauzu i otpjevati pjesmu "Pingvini".

Učitelj, nastavnik, profesor: Naš kviz "Glazbena paleta" je došao kraju, a sada riječ našem cijenjenom žiriju. Želimo vam kreativni uspjeh i inspiraciju. Hvala Vam na Vašem radu! (Rezultati kviza se zbrajaju, nagrađuju).


Cilj: stvaranje uvjeta za pojavu i razvoj interesa djece za kreativne aktivnosti.

Zadaci:

  • formiranje i razvoj kreativnog potencijala djece;
  • razvoj komunikativnih kvaliteta;
  • stvaranje uvjeta da djeca ostvaruju pripadnost kreativnom timu, zajednici;
  • stvaranje svečanog ugođaja.

Ciljanje: za djecu od 7-9 godina, uključenu u studij za umjetnost i obrt i likovnu umjetnost prvu godinu.

Tehnička opremljenost: zvučna oprema, cvijet u sedam boja (na štafelaju), paleta, kist, boje, kostimi umjetnika, kist, ljubičasta boja, križaljka (može biti prikazana na listu A0 papira ili projicirana na platno - u ovom slučaju , potrebno je projekcijsko platno, projektor, računalo ).

Likovi:

  • Slikar
  • kićanka
  • Ljubičasta boja

Uvjeti i značajke provedbe:

Od velike je važnosti dekoracija praznika (pozivnice, dekoracija dvorane, plakat), glazbena pratnja, originalni rekviziti za kreativna natjecanja, majstorstvo domaćina, njihov govor i sposobnost komunikacije s publikom.
Proslava se održava u velikoj, svečano ukrašenoj dvorani. Stolice su raspoređene u polukrug. Sva se radnja odvija u središtu dvorane. Dvorana je ukrašena šarenim balonima. Na tribinama - kreativni rad momaka.
Tijekom odmora djeca od Umjetnika dobivaju kreativne zadatke i uspješno ih rješavaju.

PROCES ODMORA

(Izlazi domaćin praznika - umjetnik)

Slikar: Bok dečki! Pozdrav dragi gosti! Dopustite da se predstavim - umjetnik, Modest Apolonovič Tretjakov, redoviti član Akademije likovnih umjetnosti.
Dečki, ove godine ste počeli učiti u studijima odjela za umjetnost i obrt Doma dječje umjetnosti. Danas sam vas pozvao na praznik pod nazivom "Zdravo, kreativnost!". Što je kreativnost?

(momci odgovaraju)

Kreativnost je proces stvaranja nečeg novog i lijepog. Nadam se da ćete danas uspjeti riješiti kreativne zadatke i pokazati da možete stvarati!
Ali gdje je moj pomoćnik, Brush? Vjerojatno slika i zato kasni.

(Pojavljuje se kićanka)

Kićanka: Bok dečki! Pozdrav, Modest Apollonovich!

Slikar: Tassel, ali zašto si se zadržao?

Kićanka: Dragi umjetniče, nisam mogao pronaći paletu i tvoj čarobni kist. Negdje su nestali. Ljudi, znate li gdje?

(momci odgovaraju)

Slikar: Misteriozni fenomen. Čarobna četkica danas mi je jednostavno neophodna. Bez čarobnog kista neću moći pomoći dečkima da stvaraju lijepe stvari. Što učiniti?

Kićanka: Nastavite naš odmor. Volim praznike, a volim i crtati!

Slikar: Brush, što voliš crtati?

Kićanka: Sunce, priroda, cvijeće, životinje, ljudi…

Slikar: Tassel, moramo se sjetiti s dečkima kako se zovu slike prirode, predmeta, ljudi.
Dečki, sada ću vam pročitati divnu pjesmu pjesnika Alexandera Kushnera "Što sam naučio." Ali posljednju riječ svakog dijela pjesme treba reći tebi:

Ako vidite na slici
Rijeka je nacrtana
Ili smreka i bijeli mraz,
Ili vrt i oblaci
Ili snježno polje
Ili polje i koliba,
To je slična slika
To se zove ... ( pejzaž)

Ako vidite na slici
Šalica kave na stolu
Ili sok u velikom dekanteru,
Ili ruža u kristalu
Ili brončana vaza
Ili krušku, ili kolač,
Ili sve stavke odjednom,
Znate što je... ( mrtva priroda)

Ako vidite što je na slici
Netko nas gleda
Ili princ u starom ogrtaču,
Ili penjač u ogrtaču,
Pilot ili balerina
Ili Kolja, tvoj susjed, -
Neka se slika zove ... ( portret)

Slikar: Dečki, sve ste dobro shvatili! Brush, koja je tvoja omiljena boja?

Kićanka: Naranča. Da biste ga dobili, morate pomiješati crvenu i žutu boju.

(Pojavljuje se ljubičasta boja s paletom i kistom u ruci)

Ljubičasta boja: Umjetnik, kist! Također sam htjela miješati boje da dobijem ljubičastu! Za ovo sam uzela paletu i kist. Ali nisam uspio.

(Plač)

Kićanka: Violet Paint, nemoj se uzrujavati. Pogledajte koliko je momaka u dvorani! Oni će vam pomoći.

Ljubičasta boja: Ljudi, možete li mi pomoći?

(momci odgovaraju)

Slikar: Znati koje boje miješati da biste dobili različite boje zahtijeva učenje i imati prijatelje koji će uvijek priskočiti u pomoć. Ljubičasta boja, imaš li prijatelja?

Ljubičasta boja: Da! Kićanka!

Slikar: Brush, pitajmo dečke koje boje trebate pomiješati da dobijete ljubičastu boju?

(momci odgovaraju)

Da, točno. Morate pomiješati crvenu i plavu boju. Razumiješ li, Violet Dye?

Ljubičasta boja: Pomiješajmo crvenu i plavu boju na paleti i vidimo što će se dogoditi.

(miješa boje)

Hura, uspjelo je! Moja omiljena ljubičasta boja!

Slikar: Predivno! Violet Paint, ostanite s nama na odmoru - naučit ćete puno zanimljivih stvari! Pozovimo dva sudionika iz svakog kreativnog tima. Neka i oni pokušaju miješati boje i dobiti plavu, ružičastu, tamnoplavu, sivu, bež, svijetlozelenu.

(Dečki miješaju boje i pokazuju što su dobili)

- Bravo dečki! Izvršili ste zadatak!

Ljubičasta boja: Ljudi, znate li da se ljubičasta ne spominje ni u jednoj pjesmi?

Kićanka: nijedan?

Ljubičasta boja: nijedan! Postoji "Orange Song", pjesma o zelenom skakavcu i zelenom svjetlu, o plavoj kočiji, pjesma o ružičastom slonu, o bijeloj jabuci mjeseca i crvenoj jabuci zalaska sunca, o bijelom snijegu, ali ne o ljubičastoj.

Slikar: Znam kako ti pomoći. Raspisujemo natječaj za pjesmu među učenicima, učiteljima i roditeljima Doma dječjeg stvaralaštva. Svi mogu sudjelovati! Neizostavan uvjet je da se u pjesmi mora spomenuti ljubičasta boja. Možda će ovu pjesmu skladati kreativni tim. Natjecanje počinje!

Ljubičasta boja: Slažete li se? Uostalom, super je!

Slikar: Tassel, napiši najavu natječaja danas. I naš odmor se nastavlja! Dragi prijatelji, trebate pogoditi riječi u križaljci. Ovo su riječi:

  1. Izvanredne sposobnosti, visok stupanj nadarenosti u bilo kojem području (6 slova) (Talenat)
  2. Bez čega ne možete uloviti ribu iz ribnjaka (4 slova) (Raditi)
  3. Glavni alat umjetnika (8 slova) (Olovka)
  4. Olovke u boji bez rubova, kao i crteži koje su napravili. Odlikuju se mekim prigušenim tonovima, baršunastom površinom (7 slova) (Pastel)
  5. Glavni alat umjetnika (5 slova) (Četka)

Djeca pogađaju križaljku:

Najteže je pogoditi riječ u središtu križaljke. Znate četiri slova ove riječi. Brush, pomozi momcima.

(Dečki pogodite ključnu riječ križaljke - kreativnost)

Dobro napravljeno! Točno ste pogodili križaljku!

Slikar: A sada sljedeći kreativni zadatak. Zapamtite, molim vas, prekrasnu bajku Valentina Kataeva "Cvijet-Semitsvetik". Sjetio se? Evo jednog čarobnog cvijeta iz ove bajke.

(Ljubičasta boja izvlači štafelaj sa cvijetom od sedam cvjetova)

Boja svake latice jedna je od duginih boja. Sada na svakoj latici morate napisati one kvalitete koje će vam pomoći u stvaranju. Pozivam tri sudionika iz svakog kreativnog tima.

(Momci odlaze u sredinu dvorane do pripremljenih štafelaja)

Pa, prijatelji, idemo na posao! Želimo vam puno sreće! Kitty, pomozi momcima!

(Dečki rade zadatak)

Kreativni ljudi trebaju sljedeće kvalitete: talent, strpljenje, maštovitost, umjetnički ukus, ljubav prema prirodi, poznavanje narodnih tradicija, vještina.
Da, ove kvalitete su neophodne da biste postali pravi kreator, majstor svog zanata. I s ovim zadatkom ste se nosili! Dobro napravljeno!

Kićanka: Na našem odmoru polaznici studija predstavit će kreativni rad modno-manekenskog studija „Fashionista“. Kolekcija se zove "Exotic". Egzotičnost i tajanstvenost svijetlih boja tropske prirode odražavaju se u ovim nevjerojatnim stvarima koje su sašile ruke mladih majstorica.

(Demonstracija modela odjeće)

Slikar:Želim predstaviti kreativne timove: Radionica mekih igračaka "Pčele". Moto ovog tima je: "Sa igračkom - kroz život!"
Moto umjetničkog studija "Inspiracija": "I vještina, i inspiracija, talent, strpljenje i ljubav!"
Keramički studio "Way" odabrao je moto "Ne bogovi pale posude".
Omiljeno vrijeme momaka koji studiraju u likovnom studiju travnja je, naravno, proljeće.
Studio likovnih umjetnosti "Art-studio". Moto je “Crtanje je moj poziv”.
Cvjetni dizajn studio "Fantasy". Moto studija: "Od vještine do majstorstva, od cvijeta fantazije do poleta mašte."
Studio za modeliranje odjeće "Fashionista".
Kreativna radionica "Rast". Moto "Mi rastemo, a naše vještine rastu s nama."
Studio za dizajn.
Kreativna radionica "Akademija mađioničara".
Laboratorij tehnologije "Junior".
Poželimo im dobrodošlicu, prijatelji!

Slikar: A sada želim predstaviti učitelje odjela za umjetnost i obrt Doma dječje kreativnosti.

(Predstavljanje odgajatelja)

Kićanka: Sada je vaša pozornost pozvana na kolekciju studija "Fashionista" "Šal Fantazija". Šal je vrlo drevna vrsta odjeće. Malo mašte - i pretvorit će se u večernju haljinu ili odijelo za plažu. Zdravo! Modni studio!
U rukama naših mladih manekena cvijeće je izrađeno u studiju Fantasy. Ova kompozicija nazvana je "Vječno cvjetajući vrt".

(Demonstracija modela odjeće i cvjetnih aranžmana)

Slikar: Učenici odjela za umjetnost i obrt sudjeluju na međunarodnim, sveruskim, gradskim i regionalnim izložbama, gdje su više puta postali pobjednici, laureati i diplome. Tijekom protekle godine studenti odjela sudjelovali su na 27 izložbi i natjecanja na izložbenim mjestima u LENEXPO-u, Manezhu, u Izložbenom centru Saveza umjetnika, u Etnografskom muzeju, u Kazalištu mladog gledatelja, u Sportskom i Koncertni kompleks. Evo naziva nekih od izložbi: "Božić u Sankt Peterburgu", "Soba mojih snova", "Mozaik talenata", "Škola +".
Znam da vaša Kuća kreativnosti postoji već 23 godine. A u studijima su momci koji se kreativnim radom bave 6, 7 pa i 8 godina.
I danas, na naš praznik, želimo uručiti svjedodžbe o završenom punom studiju maturantima studija cvjetnog dizajna Fantazy, umjetničkog studija Inspiration i studija keramike Put. Čestitajmo maturantima zajedno!

(Uručenje svjedodžbi, diploma i poklona)

Kićanka: Sljedeća kolekcija studija Fashionista nosi naziv The Seasons. Jedna sezona slijedi drugu. Zlatna jesen - snježna zima, nježno proljeće - zeleno ljeto.

(Modna revija)

Slikar: Položili ste ispite i dostojni ste stvarati na odjelu za umjetnost i obrt Doma dječjeg stvaralaštva. Momci, idite u sredinu dvorane.

(Momci idu u sredinu dvorane)

Ponavljajte za mnom riječi koje će vas voditi u vašem radu.

(Momci ponavljaju svečano obećanje za umjetnikom)

Mi, polaznici ateljea Odsjeka za umjetnost i obrt, obećavamo:

U učionici - ne budi lijen!
Pokušajte vrijedno raditi!
Težite ka vrhuncu kreativnosti!
Postignite visoke rezultate!
Sudjelujte na izložbama!
Osvojite nagrade!
Dajte ljudima radost!
Nikada nemojte iznevjeriti svoje učitelje!

A sada ću mahnuti svojim čarobnim kistom i reći riječ “Posveta!”. I počet ćete stvarati i stvarati prekrasna kreativna djela!

(Umjetnik kaže “Posvećujem!” i maše kistom)

Poklon od kreativnog tima dvoranskog plesa! Sjajan valcer!

(Valcer)

Nakon našeg odmora, pozivam sve goste na izložbu ljetnih kreativnih radova učenika studijskih odjela u izložbenoj dvorani Doma dječjeg stvaralaštva.
Dragi prijatelji, želim vam da se usudite, stvarate i osvojite sve vrhove! Sretno u radu! Vidimo se uskoro!

Kist i ljubičasta boja: Doviđenja momci!

Nastavnik kazališnog i glazbenog odjela Trishin D.S.
Umjetnička škola broj 2 - UNESCO klub

Scenarij praznika "Posvećenost umjetnosti".

Mjesto radnje: Koncertna dvorana.
Dekoracija pozornice: u gornjem desnom uglu stražnje strane pozornice nalazi se lik Zeusa.
U sredini je grb škole. Prije početka praznika pozornica nije osvijetljena, amblem škole osvijetljen je snopom svjetlećeg oružja.
Prva tri reda su besplatna za učenike prvog razreda.
Svjetla u dvorani odjednom se gase.
Zvukovi glazbe:
Iza kulisa Zeusov glas
svjetlosna puška osvjetljava sliku Zeusa.
Oh, muze, draga, reci mi
Zašto toliko lijepih djevojaka i mladića?
Tko ih je skupljao, kojim povodom?
Reci, o Helia, boginjo znanja.
Svjetlosna puška osvjetljava vođu u obliku božice Helije.
Helia: Reći ću ti, Veliki Gromovniče.
Danas je veliki dan u ovom hramu umjetnosti i znanosti.
G: Poslao si me ovdje s razlogom.
Mnoge su boginje došle sa mnom...
Večeras u ovom hramu.
Djeca bi se mogla upoznati s umjetnošću.
Zeusov glas iz backstagea.
Ne uzalud s visokog Olimpa,
Skrenuo sam pogled ovamo.
Gledaj da nisi uzalud
Prijatelji su došli u hram umjetnosti.
Ali ne vidim sve ovdje
Gdje ste manji od vas?
Neka sad izađe
Najmlađi, prva klasa.
A ti sjediš u ovoj sobi.
Molim sve svoje prijatelje da ustanu.
Zaplješćite djeci.
Svečano ih dočekajte, zapovijedam.
Glazba zvuči.
Svjetlo usmjereno na Zeusov lik se gasi.
Svjetlo u dvorani se pali, učenici 1. razreda ulaze, zauzimaju predviđena mjesta u redovima 1-3.

Pale se svjetla na pozornici.
Helia silazi u hodnik, zaobilazeći redove učenika prvog razreda
Helia: Ne možeš sve nabrojati,
O koliko divnih otkrića
Imaju posla u ovom hramu
I neka u početku bude teško
Samo kroz trnje vodi se put do znanja.
Ovdje predaju mnogo predmeta, a moći će svladati i jezike
U kemiji će se primiti svo znanje
A informatika će moći nadvladati
Neka vole biologiju
Da, fizika je znanost nad znanostima.
A nadam se malo kasnije
Povijest će im biti najbolji prijatelj
.Neka se ne svađaju s književnošću,
Što ako netko može postati pjesnik?
Naučite matematiku i uskoro...

Na pozornici je istaknut izlazak muza nad muzama s desnih krila.

Muza glazbe, prekida Heliju:
Čekaj sestro, a moj predmet?
Uostalom, glazba je par umjetnosti" ¬
Glazba nadahnjuje svijet, daje duši krila, potiče let mašte, daje život svemu što postoji. Može se nazvati oličenjem ljepote.
U to vrijeme, dok voditelje osvjetljava svjetlosna puška koja se nalazi s desne strane, s lijeve strane na pozornicu izlaze izvođači (5-6 solista na različitim instrumentima prema profilu škole). Nalaze se na pozornici.
M. M. Gledajte, došli su ovamo sa mnom
Oni koji već dugo poznaju muzu glazbe, Ito, što su ovdje naučili. Oni će ti pokazati toplinu iz dna mog srca.
Zvuče koncertni brojevi solista koji su izašli na pozornicu.
Redom osvjetljavajte snopom Zadnji igraju učenici.
klavirski odjel. Svjetla na pozornici izvođača
nakloniti se i na kraju sljedećih riječi Helia napustiti pozornicu. Muza nad muzama odlazi u backstage.
Hel. Hvala ti, muzo muza, tebi,
Tvoji prijatelji su uvijek dobri
Oni su poput zrake sunca
Među lijepim zemljama
Osmijeh je dan svakome tko živi na zemlji.
Hel. Među bogovima svetog Olimpa
Lijepe djevojke, vjerujte mi, ne računaju se.
Poziv glasom i gestom, glazba je uključena.
Božice plesa, Terpsihora, tvoji prijatelji su u ovoj dvorani

Terpsihora: Ja sam Terpsihora, ja sam boginja plesa,
Glazba je uvijek lijepa
Ples je sklad muze i tijela,
Gledaj ples
Moji učenici tako vješto plešu.
Plesni valcer.
Plesači idu iza desnih krila i tamo ostaju do kraja koncerta.
Helia: Hvala ti, Terpsihora.
Terpsihora: Čekaj, Helija, nisam došla sama
Moj prijatelj je došao sa mnom
Zove se Palette.

Kist, olovka, pa čak i glina
Kao da joj pjevaju u rukama.
Glazba zvuči.
Paleta: Hvala, kažem ti, prijatelju
Da me nisi zaboravio
Ali nisam navikla razgovarati
Prijateljujem rukama.
Moje kreacije su posvuda vidljive
Ima ih u skulpturama, na platnima.
Zvuči glazba oslobađanja boginja i muza.
Ponekad leti ispod kupole,
Udaranje smrtonosnim trikom
Muza iluzija da je zaljubljena u cirkus
.Zapovijedam neka izađe.

Muza iluzija: Moj naklon vama, sluge umjetnosti,
Moj naklon vama, njegovim učenicima.
Zato ih molim da sada izađu na pozornicu
Ti vrlo mladi studenti
One u cirkuskoj areni
Sanjaju da izađu pod paradu alle
I donirajte svoju umjetnost
Za radost, smijeh i zabavu svih.
MI. ide na desnu stranu. Tijekom ovih riječi, student odjela za cirkusku raznolikost napušta gledalište tijekom ovih riječi na desna krila, na kraju riječi izvlače svoje detalje, pokazuju svoj broj. Na kraju broja, izvođači
spustiti se u gledalište.
Hel. Danas sa Olimpa
I spustila se Melpomena
Kao mecena kazališne umjetnosti
Došla je k vama, prijatelji.
Melpomena izlazi iz lijevih krila:
Hvala vam, o drugi mladi
Nije lako na kazališnoj sceni
Unos vaše slike
Vinite se iznad svijeta
Ili pasti u ponor vrlo dubok.
Živi ili umri na pozornici
Budi ili heroj ili hulja.
Ali znajte to u kazalištu
Ne možeš biti lijen
Trebate gorjeti svijetlom vatrom baklje.
Soba iz kazališnog odjela.
Melpomena ide iza lijevih krila.Na kraju Helijevog broja
nastavlja predstavljati božice.
Hel. Čuo sam. Ne, znam sigurno
U ovom hramu su Orfejevi učenici,
Svojom pjesmom miluju nam uši,
Sluge glasa, pokažite se ovdje.
Iza desnih zastora djevojački zbor pjeva pjesmu "Dvaput dva četiri",
Zvuči glazba izlaska muza, na pozornici Helij.
Helia: Prijatelji, muze, pomoć
Molim vas, dovedite dečke ovamo.
Helia: Pozivam studente na pozornicu.
1. Kazališni odjel.
2. Likovni odjel.
3. Koreografski odjel.
4.Glazbeni odjel.
5. Estradno-cirkuski odjel.
6.Zborski odjel.
Učitelji podižu učenike I-og razreda na pozornicu.
Helija, obraćajući se muzama:
Hvala vam prijatelji, moji ste
Imali ste prekrasan odmor.
(Okrećući se djeci.)
Ali slušajte, prijatelji moji
Da vas uvede u umjetnost
Zeus mora položiti zakletvu.
A ako to prihvatiš
Vi ste hram umjetnosti.
Vrata će se širom otvoriti.
Slika Zeusa posvećena je svjetlosnim oružjem. Zeusov glas zvuči:

Zeus: Kunemo se da ćemo služiti glazbi. .
I voljeti je cijeli život.
Kunemo se.
koreografija shvatiti
Budite prijatelji s kistom i platnom
Kunemo se.
U kazalištu ili u cirkuskoj areni
Samo donosite radost ljudima.
Kunemo se.
Pjevajte zajedno u zboru,
Bez laži, čisto, ne hripi.
Kunemo se.
Ulazak u prekrasnu zemlju
Ne štedeći ni snage ni vremena,
Umjetnost ćemo služiti
Cijenite učitelje
Ljubav prema umjetnosti čuvanja svega.
Kunemo se. Kunemo se. Kunemo se.
Svi sudionici koncerta izlaze na pozornicu.
Helia: Prijatelji, molim vas dođite na ovu pozornicu,
Sada dolaze redatelji.
Dečki, želi svima čestitati
Oprosti se s tobom u dobri čas.
1. Riječi redatelja
2. Pokloni za prvašiće.

Helia: Hvala svima koji su posjetili,
Ovaj hram danas
Mislim da nisi uzalud
Poslali su svoju djecu ovamo.
Ovdje će provesti godine ne uzalud,
Naprijed do znanja umjetnosti i znanosti
Dođite sa mnom prijatelji moji.
Čestitam vam današnji praznik
Naprijed do znanja prijatelji.
Glazba se uključuje. Prvašići silaze s pozornice i izlaze iz gledališta.
Zeusov glas iza scene:
Želim ti sreću i sreću
Zapovijedam vam da volite umjetnost
Vidimo se uskoro i vraćaj se često
U ovom hramu umjetnosti.
Na tome se opraštam.

Sva djeca vole praznike. Možda neće uvijek biti vremenski usklađeni s nekim važnim događajem u kalendaru, a tada možete provesti crveni praznik.

Pripremni radovi:

Crvene kape s gumicom i rubovima sa crvenim suncem (prema broju djece u ekipama), crvene medalje (prema broju djece, s prvim i drugim mjestima), crveni čipovi (prema broju natjecanja) izrađuju se unaprijed. Za crvenog lika, majica kratkih rukava, kratke hlače, cipele i kapa bilo koje vrste su crveni. U hodniku su obješene crvene lopte, postavljene su crvene igračke. Pozornica je ukrašena velikim crvenim slovima P R A D N I K.

Metodička podrška:

1. Crveni kvadrat, izrezan u geometrijske oblike (2 kom.).

2. Velika čaša s pićem, slamke za svakog člana ekipe (2 kom.).

3. Set silueta slika povrća, voća, bobičastog voća, košara (2 kom.).

4. Slika - bojanje, olovke u boji za svakog člana tima (2 kom.).

5. Silueta vaze, cvjetne latice različitih boja izrezane iz papira u boji i okrugle žute sredine (2 kom.).

Odgajatelj:

U Rusiji je crvena boja odavno voljena. Prednji trijem u kući zvao se crveni, elegantni ruski sarafan također je bio crven, rekli su za lijepu djevojku "lijepa djevojka". I u bajkama se često nalaze lijepe Helene. Glavni moskovski trg je Crveni. A oko nas ima puno crvene boje, potražimo je (djeca imenuju predmete, odjeću i sl. gdje nalaze crvenu boju).

Crveni ulazi u sobu.

Odgajatelj:

Ljudi, pogledajte tko nam je došao u goste. Ovo je također crveno.

Crvena boja:

Dobar dan ljudi,

ja sam crvena,

nisam ljepša

bit ćeš mi prijatelj

ne moramo se mučiti.

Ljudi, sviđam li vam se? (Da). A i ti si mi se svidio. Vidim da ste jako veseli, ali volite li se igrati? (Da) Pozivam vas da igrate različite igre, ali ove igre su sve crvene, zar ne? (Da). Da bismo to učinili, moramo se podijeliti u dva tima, jedan tim će se zvati "crvena sunca", drugi - "crvene kape".

Učitelj i crvena boja pomažu djeci da se podijele u timove i stave im na glave prepoznatljive znakove (crvene kape i rubove s crvenim suncima), a također odrede tri osobe u žiriju (jedna odrasla osoba i dvoje djece). Sva natjecanja održava Crvena boja, a učiteljica pomaže djeci da se nose sa zadacima.

1 natjecanje "Crveni trg".

Timovi dobivaju dva identična crvena kvadrata izrezana na dijelove (geometrijski oblici). Pobjeđuje ekipa koja brzo sastavi cijeli kvadrat od dijelova. Pobjednici su nagrađeni crvenim žetonom.

2 natjecanje "Pumpe - crveni nosovi".

Svaki tim dobiva veliku čašu crvenog napitka (sok od brusnice) i slamke prema broju djece. Pobjeđuje tim čiji članovi brže popiju piće kroz slamke. Pobjednici su nagrađeni crvenim žetonom.

3. natjecanje "Crveni vrt".

Timovi dobivaju košare, a slike silueta povrća, voća i bobičastog voća položene su na pod. - Razno povrće, bobice i voće raste u vilinskom vrtu. Dečki, morate u 1 minuti sakupiti u svoje košare samo ono povrće, voće i bobičasto voće koje je crveno. Tim s najviše točnih slika pobjeđuje. Pobjednici su nagrađeni crvenim žetonom.

Crvena boja:

Oh ljudi, malo smo umorni. Uzmimo pauzu i porazgovarajmo. Prijatelji moji, znate li da se crvena ne koristi samo za ljepotu i dobro raspoloženje. On nam također može puno reći, pa čak i pomoći. Na primjer, na semaforu je upaljeno crveno svjetlo, što nam to govori? (Zabrana kretanja). Ispravno. A kada beremo gljive i sretnemo lijepu gljivu s crvenim šeširom s bijelim mrljama, možemo li je brati? (Ne). I zašto? (Ovo je muhara. Otrovna je). Pravo. A ako beremo bobice, hoćemo li brati zelene ili crvene? (Crveno, zeleno - nije zrelo). Dobro dečki, jeste li se odmorili? Igramo li dalje?

4. natječaj "Crveni umjetnici".

Svaki sudionik dobiva crvenu olovku, a timovi dobivaju neobojeni crtež. U 1 minuti sudionici moraju obojiti sve što se može obojiti u crveno. Pobjeđuje ekipa koja se najbolje snašla u ovom natjecanju. Pobjednici su nagrađeni crvenim žetonom. 5 natjecanje "Crveno cvijeće"

Na stolovima su poslagane latice cvijeća različitih boja i okrugle žute sredine za njih. U vazama izrezanim od obojenog kartona morate sakupiti "bukete" samo crvenog cvijeća iz pojedinačnih elemenata (savijte cvijeće iz latica i središta tako da dobijete buket). Tim s najboljim buketom pobjeđuje. Pobjednici su nagrađeni crvenim žetonom.

Odgajatelj:

Pa, naš veseli crveni praznik je završio. Sada će naš žiri prebrojati ukupan broj žetona koje ste osvojili i odrediti pobjednike. Dečki, jeste li uživali igrajući s Redom? Zahvalimo mu što nam je došao u goste i toliko nas nasmijao. Nakon zbrajanja obje ekipe dobivaju crvene medalje za prvo i drugo mjesto.

Scenarij Dana otvorenih vrata:

1. dan

Za 1-6 razrede

Heroji: Pinokio

Na trijemu, kod ulaza u CDT (u slučaju lošeg vremena u holu ispred ulaza)

Pinokio: (zabavno)

Ja sam veseli Pinokio, nos mi je oštar, nos dug!

Pogledaj me - od balvana sam!

(tužan)Žurilo mi se, a onda sam se spotakla...

Izgubio sam ključ dok su moji prijatelji trčali do tebe! (plač)

Vodeći: Tko tu plače? (Djeca: Pinokio! ili Pinokio: Ja!)

Koji je razlog ovoga puta? (Djeca ili Pinokio: Izgubio ključ)

Oh-oh-oh, kakva tuga, kako sada otvoriti vrata i vidjeti svijet kreativnosti, ali iznenaditi sve?

Pinokio: Oh ljudi ... pomozite, a vi mi pomozite, znam da jedan zadatak nije lak test, moj ključ nije jednostavan, moj ključ je bio zlatan. Ako se nosite sa zadatkom, vrlo težak test, ključ će se sam vratiti, samo dio zlata.

Vodeći: A postoje 3 takve čestice, ne propustite niti jednu, pomozite dečkima sami i ispunite zadatke! (odlazi)

Pinokio: Za početak, dečki - predlažem ples. Gledamo, ponavljamo - sve pamtimo! (Natjecanje: "Učitelj plesa", Pinocchio, uz veselu glazbu, pokazuje dečkima pokrete koje moraju ponoviti)

Pinokio: Bravo dečki! I evo prvog dijela našeg zlatnog ključa.

Vodeći: Nemojte stati, idemo na sljedeći izazov! Samo pažljivo slušajte, odgovarajte u zboru i pokušajte se ne zbuniti u odgovorima!

    U Novoj godini prije prejedanja

Jeo je slatkiše i pekmez.

Živio je na krovu, jadan,

Njegovo ime je bilo...

(Čeburaška – Carlson)

    Malo se igra

Za prolaznike na harmonici.

Glazbenika svi znaju!

Njegovo ime - …

(Shapoklyak - Krokodil Gena)

    Iz plavog potoka

Rijeka počinje.

Ova se pjesma glasno pjevala

Tri zabavne...

(Svinja - Mali rakun)

    Bio je kišni oblak

Otišao sam kući s Praščićem,

I naravno med volio

(Gena Krokodil - Winnie the Pooh)

Vodeći: Bravo momci! Odradili smo sjajan posao, a evo drugog dijela našeg ključa.

Pinokio: Još jedan posljednji zadatak! Ljudi, sada ću pokazati pokrete, a vi ponavljajte za mnom! Pa, da probamo?

Vodeći:Čekali smo autobus (pogledaj u daljinu)

Vidjeli su, potrčali (trče u mjestu)

Uskočili su, zaljuljali se (zamah u stranu, jedna ruka gore, kao na rukohvatu)

Ima li mjesta za prozor? (stavi ruke na oči)

Tko je umoran, može sjesti (čučnuti)

A o slabima se ne zaboravlja? (bez odmahivanja glavom)

Brzo popustio (ustao)

Obratili smo se susjedima

I nasmiješili su se jedno drugom. (osmijeh - osmijeh)

Pinokio: Super dečki, pokušajmo sada brže.

(igra se ponavlja još 2 puta)

Pinokio: Bravo dečki, težak posao!

Ključ je sastavljen i sada možemo otvoriti vrata!

(idite u dvoranu na 1. katu, otvorite vrata, svira glazba)

Vodeći: Eto, kakvo carstvo - kreativnost, igra i ples.

Pinokio: Momci ovdje žive majstori plesa, igre, ručnog rada, crtanja i pjevanja. I oni su vas čekali... Želite li ih upoznati?

djeca: DA!

Pinokio: Pa, onda imate kartu istraživanja tajanstvenih ruta svijeta kreativnosti, ali vrijeme je da trčim u školu, naučim abecedu! Ali mislim... ne, ne, siguran sam da ćemo se sigurno opet vidjeti! (bježi)

Vodeći: Dakle, dečki, upoznajmo se. (KO Rukarica)

Jednostavna čelična kuka
A niti - jedan i dva! -
Potreban da se pojavi
Ažur-čipka.

Svi uzorci su predmet
Kuka ili igla:
Ovako je nastala odjeća
I ranije na zemlji.

Dakle čarobnom niti
Vezan što sam bolje mogao
Sve naše generacije
Obična igla.

Te veze neće prekinuti
I s tom niti sada
Oni će ispreplesti uzorak
Da ugodi vašim očima.

Vodeći: I nastavljamo naše fascinantno putovanje kroz čarobni svijet kreativnosti: (Film o cheerleadingu i aerobiku)

Vodeći: Sljedeća radionica - "Zvučan glas"

Ocean žubori i mačke predu
Insekti bruje i lete nebom,
Zvone zvona, šalice i žlice,
I možete čuti pjevanje mnogih katova.
I šalica, i muha, vlat trave i uho
Imaju, imaju, imaju svoj glas.

Voditelj: (Kazališni studio)

I opet se gledamo u oči.

I opet, kao i prije, ne možemo lagati.

Možda smo otkrili glavnu tajnu:

Uostalom, nema veće radosti.

Živjela scena.

(Film o CDT-u)

skripta dana otvorenih vrata

"U svijet kreativnosti - otvaramo vrata"

2. dan

Za 7-11 razred

Heroji: Voditelj 1

Voditi 2

Voditelj 1: Dobar dan dragi prijatelji! Drago nam je što vas možemo pozdraviti na našem odmoru.

Domaćin 2: Danas ćemo vam otvoriti vrata fascinantnog svijeta kreativnosti, umjetnosti i kulture.

Voditelj 1: Samo mi imamo prekrasan izbor aktivnosti i siguran sam da će svatko pronaći nešto po svom ukusu.

Domaćin 2: Pa onda, ne odgađajmo!

Voditelj 1: Naravno! No, kao u svakom kraljevstvu bajki, vrata našeg kreativnog svijeta ne mogu se tek tako otvoriti.

Domaćin 2: I što učiniti?

Voditelj 1: Najvažnije je da ne brineš, ja znam kako se to radi! Imamo 2 teška zadatka za izvršiti!

Domaćin 2: Mislim da će dečki lako izaći na kraj s njima! Stvarno dečki? (Djeca: DA!)

Voditelj 1: Pa onda, počnimo! Dakle, prvi zadatak:

Dečki, nude vam se 2 riječi: kreativnost i mir, za svako slovo morate smisliti novu riječ, ali najvažnije je da budu izravno vezane uz kulturu i umjetnost.

Domaćin 2: Bravo momci! Napravili ste sjajan posao! A evo i drugog: Svaki sat i svaki dan čovjek dobiva more potrebnih i nepotrebnih informacija zahvaljujući televiziji, telefonu, radiju i tiskanim medijima. Može biti puno novih informacija, ne baš puno i vrlo malo. Takve male, kratke vijesti zvale su se “Vijesti u jednom redu”. Pokušajte sastaviti kratku vijest u jednom retku o nekom događaju koji se dogodio. U ovom slučaju morate upotrijebiti ovih 5 riječi u jednoj rečenici:

Novine, umjetnik, fotograf, vijest, tiraž.

Dekoracija, vrpca, materijal, ruke, kreativnost.

Pozornica, pauza, mimika, redatelj, glumac.

Voditelj 1: Sjajno dečki, napravili ste sjajan posao. A sada možemo otvoriti vrata našeg kreativnog svijeta!

Domaćin 2: I učinit ćemo to svečano ... (prerezana crvena vrpca)

Voditelj 1: Pa, počnimo se upoznavati s našim kružnim udrugama i majstorima njihovog zanata.

Biti u središtu životnih događaja,
Ne propustite velika otkrića
I majstorski barata perom,
Također na ruskom
Samo budi pošten i iskren
U njihovim procjenama pošteno, profesionalno - Svetlana Viktorovna će vas naučiti!

(zaokružite udrugu "Mladi.novinar")

Domaćin 2: Oksana Vladimirovna je profesionalka u svom području, koja može svakoga naučiti kako vezati satenskim vrpcama, papirnom plastikom, ukrašavati predmete interijera, zanate od otpadnog materijala, plastiku od tijesta, quilling, tekstil i još mnogo - mnogo više, Oksana Vladimirovna!

(kružna udruga "DPI - Lotus")

Voditelj 1: U vječnom krugu trče opet i opet,

Bez mira, dvije kazaljke na satu.

Početak koncerta, pauza i završnica...

I opet je cijela dvorana ispunjena uzbuđenjem.

Ljudi, postoji i a kazališni studio, gdje možete naučiti ne samo glumačke vještine, tehnike govorne produkcije i plastičnost, već se možete i okušati u ulozi pravih redatelja.

Voditelj 1: Pa za kraj predlažem da pogledate film o svim kružokovnim udrugama CDT-a.

(Film o CDT-u)

Domaćin 2: Vidimo se uskoro!

Izbor urednika
Formula i algoritam za izračunavanje specifične težine u postocima Postoji skup (cjelina), koji uključuje nekoliko komponenti (kompozitni ...

Stočarstvo je grana poljoprivrede koja se bavi uzgojem domaćih životinja. Glavna svrha industrije je...

Tržišni udjel poduzeća Kako u praksi izračunati tržišni udjel poduzeća? Ovo pitanje često postavljaju marketinški početnici. Međutim,...

Prvi način (val) Prvi val (1785.-1835.) formirao je tehnološki način temeljen na novim tehnologijama u tekstilnoj...
§jedan. Opći podaci Podsjetimo: rečenice su podijeljene u dva dijela, čija se gramatička osnova sastoji od dva glavna člana - ...
Velika sovjetska enciklopedija daje sljedeću definiciju pojma dijalekta (od grčkog diblektos - razgovor, dijalekt, dijalekt) - to je ...
ROBERT BURNES (1759.-1796.) "Izvanredan čovjek" ili - "vrsni škotski pjesnik", - tako se zvao Walter Scott Robert Burns, ...
Pravilan odabir riječi u usmenom i pisanom govoru u različitim situacijama zahtijeva veliki oprez i mnogo znanja. Jedna riječ apsolutno...
Mlađi i stariji detektiv razlikuju se po složenosti zagonetki. Za one koji igraju igre po prvi put u ovoj seriji, osigurano je ...